9 اردیبهشت 1394

توقیف کشتی‌ مرسک به دلیل‌ بدهی به شرکت ایرانی بود/ توقیف توسط ستاد مشترک نیروهای مسلح

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

معاون سازمان بنادر :
توقیف کشتی‌ مرسک به دلیل‌ بدهی به شرکت ایرانی بود/ توقیف توسط ستاد مشترک نیروهای مسلح

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره کشتی توقیف‌شده در آب‌های ایران گفت: این کشتی متعلق به شرکت «Maersk»(مرسک) است؛ شرکت ایرانی مبلغی از ‌شرکت مذکور طلب دارد و دادگاه نیز شرکت مرسک را به پرداخت بدهی‌اش محکوم کرد.

روز گذشته اعلام شد که ایران یک کشتی باری آمریکایی با 34 خدمه را توقیف کرد. ‌شبکه العربیه هم در این‌باره گفته بود که نیروی دریایی ایران پس از توقیف کشتی آمریکایی، آن را به سمت بندر عباس هدایت کرده است. در همین حال، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» صحت خبر توقیف یک کشتی توسط ایران را تأیید کرد، اما گفته که این کشتی با پرچم الجزایر مارشال بوده است.

معاون دریایی سازمان بنادر در این‌باره به خبرنگار فارس گفت که شناور یادشده متعلق به شرکت «maersk» (مرسک) است. هادی حق‌شناس با تأکید بر اینکه کشتی مذکور با‌ پرچم جزایر مارشال تردد داشته است، بیان کرد: شکایت شاکی ‌منجر به صدور حکم قضایی دادگاه در تاریخ 25 اسفندماه سال گذشته برای توقیف اموال این شرکت شده بود.

بنا به گفته وی شرکت ایرانی مبلغی از ‌شرکت مذکور طلب دارد و دادگاه نیز شرکت مرسک را به پرداخت بدهی خود محکوم کرده است.

معاون دریایی سازمان بنادر بیان کرد: دادگاه این موضوع را به سازمان بنادر و دریانوردی ارجاع می‌دهد، سازمان بنادر هم موضوع را به اطلاع ستاد مشترک نیروهای مسلخ می‌رساند و آنها هم از طریق گارد ساحلی عمل می‌کنند و کشتی مذکور توقیف می‌شود.

به گزارش فارس حکم توقیف این کشتی از قبل توسط دادگاه به دلیل بدهی صادر شده و مربوط به خط کشتیرانی «مرسک» است؛ ظاهراً‌ سازمان بنادر و دریانوردی با مالک این کشتی ارتباط برقرار کرده و موضوع را به اطلاع وی رسانده‌اند.

تعداد مشاهده (1170)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "توقیف کشتی‌ مرسک به دلیل‌ بدهی به شرکت ایرانی بود/ توقیف توسط ستاد مشترک نیروهای مسلح"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید