28 اردیبهشت 1394

بخشنامه گمرک، مشکلی برای کامیون‌های ترانزیتی ایجاد نمی‌کند

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

بخشنامه گمرک، مشکلی برای کامیون‌های ترانزیتی ایجاد نمی‌کند

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به بخشنامه گمرک درباره شرط خروج کامیو‌ن‌های بالای ۲۵ سال سن از کشور گفت: میانگین سن کامیون‌های ترانزیتی کشور ۷ تا ۸ سال است بنابراین مشکلی ایجاد نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدجواد عطرچیان درباره ضوابط جدید خروج کامیون و کامیونت با عمر بالای ۲۵ سال از کشور که از سوی گمرک تعیین شده است٬ توضیح داد: بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره خروج کامیون‌ و کامیونت‌های با سن بیشتر ۲۵ سال٬ مشکلی برای کامیون‌های ترانزیتی ایجاد نخواهد کرد چراکه میانگین سن ناوگان ترانزیتی کشور حدود هفت تا هشت سال است.

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه رنج سنی کامیون‌های ترانزیتی که از طریق مرزهای شمالی ترانزیت می‌کنند بین ۵ تا ۱۰ سال است٬ ادامه داد: قوانین کشورهای همسایه شمالی و اروپایی به گونه‌ای است که اجازه ورود ناوگان ترانزیتی با سن و سال بالا داده نمی‌شود بنابراین این بخشنامه گمرک برای این کامیون‌ها بی‌تأثیر است.

وی درباره نحوه ترانزیت کامیون‌های ایرانی در مرزهای شرقی و غربی نیز گفت: کامیون‌های ایرانی اصلا وارد مرز افغانستان و عراق نمی‌شوند و در مرز این دو کشور از روش پشت به پشت (back to back) برای حمل و نقل کالا استفاده می‌شود.

عطرچیان با تأکید بر اینکه سن حمل و نقل ناوگان ترانزیتی و حمل و نقلی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تعیین می‌شود٬ تأکید کرد: این بخشنامه قطعا با هماهنگی سازمان صادر شده است و موجبات اعتراض رانندگان ترانزیتی را فراهم نکرد چراکه تمامی کامیون‌های با سن بیشتر از ۲۵ سال در داخل کشور تردد دارند.

وی افزود: از میان یک میلیون و ۴۰۰ هزار تردد ترانزیتی کامیون‌های ایرانی در سال یک مورد هم با صدور این بخشنامه به مشکل برنمی‌خورد.

تعداد مشاهده (1426)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "بخشنامه گمرک، مشکلی برای کامیون‌های ترانزیتی ایجاد نمی‌کند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید