28 اردیبهشت 1394

ایران و ابوظبی در زمینه تعمیر هواپیما همکاری می‌کنند

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

ایران و ابوظبی در زمینه تعمیر هواپیما همکاری می‌کنند

پایگاه خبری عربین ایروسپیس به نقل از یک مشاور سازمان هواپیمایی کشوری ایران نوشت: «در حال حاضر مذاکراتی بین شرکت مبادله ابوظبی و یکی از بزرگترین مراکز نگهداری، تعمیر و عملیات ما در مورد یک سرمایه گذاری عمده در جریان است.»

گفته می شود شرکت هوایی مبادله ایروسپیس در حال مذاکره با سازمان هواپیمایی کشوری ایران بر سر یک پروژه سرمایه گذاری است.

یکی از مشاوران ارشد سازمان هواپیمایی کشوری ایران که نخواست نامش فاش شود گفت: «در حال حاضر مذاکراتی بین شرکت مبادله و یکی از بزرگترین مراکز نگهداری، تعمیر و عملیات ما در مورد یک سرمایه گذاری عمده  در جریان است.»

این منبع که از تهران سخن می گفت نام این مرکز نگهداری، تعمیر و عملیات را فاش نساخت.

شرکت مبادله از تایید یا رد این ادعا خودداری کرده است. سخنگوی شرکت مبادله ابوظبی در این باره گفت: «مبادله در مورد گمانه زنی های مطرح در بازار اظهار نظر نمی کند.»

شرکت مبادله فعالیت خود در بخش نگهداری، تعمیر و عملیات را افزایش داده و گرنت اسکینر، مدیر این شرکت اخیرا به عربین ایروسپیس گفته که «رشد بنیادی شرکت بسیار کند است» و شرکت از تملک های خارجی کاملا استقبال می کند.

بخش نگهداری، تعمیر و عملیات ایران برای سرمایه گذاری مستعد است. بزرگترین شرکت نگهداری، تعمیر و عملیات خاورمیانه، شرکت فارس کوی ایران است که متوسط هزینه نیروی کار آن  کمتر از شرکت های آمریکایی و اروپایی است. این شرکت دارای باتجربه ترین ماکنیک ها و تکنیسین هاست که بیش از سه دهه است، وظیفه نگهداری و تعمیر دومین ناوگان هوایی سالخورده دنیا را بر عهده دارد.

اما توافق احتمالی بین ایران و ابوظبی در این زمینه به لحاظ سیاسی حساسیت برانگیز است. تنش در روابط ایران و امارات در طی سال های اخیر افزایش یافته است و نگرانی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران بر این روابط متشنج افزوده است.

تعداد مشاهده (1429)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "ایران و ابوظبی در زمینه تعمیر هواپیما همکاری می‌کنند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید