15 شهریور 1394

فعالیت شرکت هواپیمایی امارات در دومین فرودگاه ایران آغاز شد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

فعالیت شرکت هواپیمایی امارات در دومین فرودگاه ایران آغاز شد

آغاز به کار هواپیمایی امارات پروازهای دبی- مشهد توسط شرکت هواپیمایی امارات در فرودگاه بین المللی مشهد راه‌اندازی شد. با راه اندازی پروازهای امارات در فرودگاه مشهد تعداد شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به ۱۶ شرکت رسید.

پروازهای شرکت هواپیمایی امارات (EMIRATES) در مسیر دبی - مشهد از امروز آغاز شد. این پرواز ۵ روز در هفته و در روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه انجام می‌شود.

طبق برنامه اعلام شده پروازهای شرکت هواپیمایی امارات ساعت ۷ صبح روزهای مذکور وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد می‌شود و ساعت ۹ صبح همان روز مشهد را به مقصد امارات ترک می کند.

پرواز این مسیر با هواپیمای ایرباس ۳۲۰ با ظرفیت ۲۸۰ مسافر انجام می شود.

بر اساس این گزارش، پیش از این پروازهای شرکت هواپیمایی امارات در ایران تنها به فرودگاه بین الملی امام خمینی انجام می شد که با راه‌اندازی پروازهای این شرکت در فرودگاه بین المللی مشهد، پروازهای شرکت هواپیمایی امارات در ایران به دو فرودگاه امام و هاشمی نژاد مشهد انجام می‌شود.

محمد باقر قاسم زاده مدیرکل فروگاه بین‌المللی مشهد در همین راستا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه این فرودگاه سالانه پذیرای ۲۵ میلیون مسافر داخلی و دو میلیون زائر خارجی است گفت: برقراری این پرواز در توسعه ارتباطات و نیز در حوزه اقتصادی شهر مشهد تاثیر دارد و می تواند ارتباط با سایر کشورهایی را که در حوزه تجارت و تبادل مسافر فعال هستند افزایش دهد.

وی ادامه داد: با برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی امارات، تعداد شرکت های هواپیمایی خارجی فعال در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به ۱۶ شرکت رسید.

به گفته قاسم زاده هم اکنون از فرودگاه مشهد به ۵۰ مسیر داخلی و خارجی پرواز انجام می‌شود که از این تعداد ۳۰ پرواز در مسیرهای داخلی و ۲۱ پرواز هم در مسیرهای خارجی به حدود ۱۹ کشور به صورت رفت و برگشت است.

قاسم زاده با اینکه شرکت هواپیمایی امارات دومین پرواز خود بعد از تهران را به مقصد مشهد راه اندازی کرده است افزود: در صورت افزایش تقاضا و استقبال مسافران از پروازهای این شرکت، امکان افزایش پروازهای آن نیز وجود دارد./

تعداد مشاهده (1361)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "فعالیت شرکت هواپیمایی امارات در دومین فرودگاه ایران آغاز شد "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید