4 مهر 1394

عجیب‌ترین کالاهایی که امسال وارد کشور شد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

عجیب‌ترین کالاهایی که امسال وارد کشور شد

سنگ‌پا، میخ، طناب، پوست کامل اسب، زغال چوب، خلال چوب کبریت و چوب‌پنبه عجیب ترین کالاهایی است که در سال جاری به کشور آمده درحالی که این محصولات در کشور نیز تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بنا بر آمار گمرک واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود در سال جاری نیز ادامه داشته است اما میان آنها کالاهایی یافت می‌شود که واردات آنها عجیب به نظر می‌رسد.

بر این اساس، در 5 ماه ابتدای سال جاری، 6.5 تن سنگ‌پا به‌ارزش 37 میلیون تومان برابر با 13هزار دلار به کشور آمده است.

بنا بر این گزارش برای حفظ جنگل‌ها هرساله شاهد واردت چوب و الوار به کشور هستیم، اما یکی از موارد عجیبی که در سال جاری به کشور آمده، واردات یک‌میلیون و 629 هزار کیلوگرم زغال به‌ارزش 4.8 میلیارد تومان است.

کنار واردات زغال باید به واردات 101هزار کیلوگرم خلال چوب‌کبریت به‌ارزش 490 میلیون تومان اشاره کرد، که با توجه به اینکه تولید چوب کبریت و زغال نیاز به تکنولوژی بالایی ندارد واردات آن نیز منطقی به نظر نمی‌رسد.

ایران، یکی از تولید کنندگان بزرگ پوست دام به‌ویژه دام سبک در دنیا است، اما در سال جاری 18.5 تن پوست کامل حیوانات گاو و اسب به‌ارزش 144 هزار دلار به ایران آمده است.

در سال جاری همچنین 280 میلیارد تومان رخت‌آویز به‌وزن 33هزار کیلوگرم و 80کیلوگرم چوب‌پنبه به‌ارزش 912 دلار به کشور آمده است.

از سایر کالاهای عجیبی که در سال جاری به کشور آمده است می‌توان به واردات طناب و ریسمان، کاغذ سیگار و میخ اشاره کرد.

 

تعداد مشاهده (1352)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "عجیب‌ترین کالاهایی که امسال وارد کشور شد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید