18 مهر 1394

اعمال تعرفه واحد در خطوط ریلی قزاقستان-ترکمنستان-ایران

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

مقامات سه کشور توافق کردند

اعمال تعرفه واحد در خطوط ریلی قزاقستان-ترکمنستان-ایران

راه آهن های ایران، قزاقستان و ترکمنستان توافق کردند برای ترانزیت ریلی کالا بین سه کشور یک تعرفه واحد برقرار شود.

به گزارش پایگاه خبری ترند، سرویس خبری تمیر ژولی (شرکت راه آهن) قزاقستان گزارش داد، راه آهن های ایران، قزاقستان و ترکمنستان توافق کردند در خط آهن جدید اوزن- بولاشاک- سرهتیاکا- آکیایلا- اینچه بورون، یک تعرفه واحد برقرار شود.

بر اساس این گزارش، تهران یک نشست سه جانبه با حضور رئیس راه آهن قزاقستان، وزیر راه آهن ترکمنستان و راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار کرده است.

در این نشست سه کشور توافق کردند که از 15 اکتبر 2015، یک تعرفه واحد در طول مسیر این خط آهن در کشورهای ایران، قزاقستان و ترکمنستان برای قطارهای باری ای که از چین عازم ایران هستند اعمال شود. این اقدام به افزایش ترانزیت کالا و افزایش جذابیت کوریدورهای زمینی بین قاره ای کمک می کند.

3 طرف همچنین در مورد وضعیت های تعرفه ترجیحی در خاک سه کشور برای ترانزیت غلات، فلزات دارای ترکیبات آهن، آلومنیوم و آلیاژهای آهن دار که از قزاقستان به خاک ایران و از آنجا به بندر عباس منتقل می شود موافقت کردند.

وضعیت های تعرفه ترانزیتی به توسعه صادرات کالاهای قزاقستان به بازارهای جدید در هند و کشورهای حوزه خلیج فارس کمک خواهد کرد.

نشست بعدی سه جانبه روسای راه آهن کشورهای ایران، قزاقستان و ترکمنستان در دسامبر 2015 در عشق آباد ترکمنستان برگزار خواهد شد.

تعداد مشاهده (1284)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "اعمال تعرفه واحد در خطوط ریلی قزاقستان-ترکمنستان-ایران"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید