25 مرداد 1393

پرواز ایرلاین‌های خارجی با بنزین ایرانی

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

پرواز ایرلاین‌های خارجی با بنزین ایرانی
یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با اشاره به رقابت ایران با برخی از شرکت‌های نفتی شاغل در فرودگاه‌های کشورهای منطقه به منظور فروش بنزین هواپیما با قیمت‌های رقابتی از برنامه‌ریزی به منظور افزایش فروش سوخت ایرانی به ایرلاین‌های بین‌المللی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مظلومی در تشریح سیاست جدید افزایش فروش بنزین به ایرلاین های داخلی و رقابت با کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی برای فروش بنزین هواپیما، گفت: سال گذشته بیش از یک میلیارد لیتر انواع بنزین هواپیماهای داخلی و خارجی در فرودگاه های ایران عرضه شده است.
مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه هم اکنون سیاست افزایش فروش بنزین به ایرلاین‌های بین‌المللی در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: از این رو برای رقابت قیمتی با بهای بنزین عرضه شده در کشورهای منطقه، قیمت انواع سوخت هواپیما در فرودگاه‌های منطقه اخذ شده است.
این مقام مسئول با اشاره به تولید انواع سوخت هواپیما با استانداردهای روز جهان در پالایشگاه‌های داخلی، اظهار داشت: قصد داریم بنزین هواپیما را با قیمت های رقابتی در مقایسه با فرودگاه‌های منطقه به ایرلاین های خارجی عرضه کنیم.
سعید محجوبي مدير هماهنگي و نظارت برتوليد شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي اخیرا با اشاره به تولید انواع سوخت هواپیماهای مسافربری، نظامی، آموزشی و سوخت بالگردها در پالایشگاه های نفت از افزایش ظرفیت تولید این فرآورده استراتژیک نفتی خبر داده است.
به گزارش مهر، در طول چند سال گذشته تاکنون با بهره برداری از طرح‌های جدید پالایشگاهی، ظرفیت تولید گریدهای مختلف بنزین انواع هواپیما، بالگرد و سوخت جت در ایران افزایش یافته است.
در شرایط فعلی بنزین عرضه شده به ناوگان هوایی کشور از طریق حدود 50 مرکز سوخت رسانی هوایی در اکثر فرودگاه‌های بزرگ کشور انجام می شود که این بنزین عرضه شده به هواپیماها دارای بالاترین استاندارد در سطح جهان است.
با توجه به ظرفیت بالای تولید انواع بنزین هواپیماهای مسافربری و باری، بالگرد، هواپیماهای نظامی، انتظامی، آموزشی و سم پاشی، در شرایط فعلی ایران به بزرگترین صادرکننده بنزین هواپیما در سطح منطقه خاورمیانه تبدیل شده است.
بر این اساس، به طور متوسط روزانه 2 تا 3 میلیون لیتر بنزین تولید شده در داخل کشور از طریق مراکز سوخت گیری هوایی به ایرلاین‌های بین‌المللی و خارجی با قیمت های آزاد عرضه می شود.
علی هرندی رئیس اداره کل سوختگیری هواپیمایی در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پیشتر با بیان اینکه بنزین عرضه به ناوگان هوایی دارای از بالاترین استانداردهای جهانی است، گفته بود: این سوخت صرفا در پالایشگاههای نفت کشور تولید و عرضه می شود.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون ایران با کیفیت ترین بنزین انواع هواپیما و بالگرد را در سطح کشورهای خاورمیانه تولید می کند، تصریح کرد: با توجه به کیفیت بالای این نوع سوخت، خطوط هواپیمایی خارجی در ایران، علاقمند به دریافت آن از ایران هستند.
هم اکنون بیش از 100 شرکت هوایی داخلی و خارجی، بنزین مورد نیاز خود را از مراکز سوختگیری هواپیمایی ایران تامین می کنند.
براساس آمارهای شرکت ملی پالایش و پخش نفتی هم اکنون میزان سوخت رسانی به هواپیماها در تهران (با احتساب پرواز هواپیماها در فرودگاههای امام خمینی (ره) و فرودگاه پیام ) 200 مورد و در کل کشور  400 مورد است.
علاوه بر این، هم اکنون در کنار عرضه ATK، سوخت مورد نیاز هواپیماها و بالگردهای نظامی و انتظامی  ٤JP، بنزین ١٠٠ LL مورد نیاز هواپیماهای پیستونی (احتراق داخل) و سوخت مورد نیاز هواپیمای VH هم در داخل کشور تولید و عرضه می‌شود.

تعداد مشاهده (1008)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "پرواز ایرلاین‌های خارجی با بنزین ایرانی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید