29 شهریور 1393

واکنشهای تند نماینده آمل و دبیر انجمن راهسازی به اظهارات یکدیگر

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

واکنشهای تند نماینده آمل و دبیر انجمن راهسازی به اظهارات یکدیگر

علی آزاد: حاضر به مناظره هستم؛ یوسفیان ملا: تا معذرت خواهی نکنید؛ گفتگو نمی کنم

دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی، نماینده مردم آمل و لاریجان را درخصوص پروژه قطار تهران - آمل و فشار نمایندگان برای تحمیل پروژه های غیر ضروری به دولت به مناظره دعوت کرد.

به گزارش تین نیوز، علی آزاد دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی با بیان اینکه در شرایط کنونی در اجرای پروژه های عمرانی باید اهم و غیر اهم را مشخص کرد به تین نیوز گفت: همین الان 2900 پروژه نیمه کاره داریم که برای انجام آنها با قیمت و شرایط امروز نیاز به 150 هزار میلیارد تومان بودجه است در حالی که بودجه عمرانی کشور 37 هزارمیلیارد تومان است. حال سوالی که مطرح می شود این است که اهمیت و ضرورت اجرای پروژه تهران – آمل در کجاست؟

دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی ابراز داشت: افرادی که ما را دروغگو می دانند و از نامه نوشته شده در خصوص اعمال فشار در اجرایی شدن طرح های غیر ضروری ناراضی هستند لطفا در یک جلسه مناظره شرکت کرده تا با هم صحبت کنیم.

اما در همین زمینه، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس و مدافع اصلی پروژه قطار تهران- آمل در خصوص پذیرش این دعوت با بیان اینکه موضوعی که قانونی شده است جای اما و اگر ندارد، گفت: ضرورتی به گفتگو وجود ندارد. تا زمانی که آن افراد بابت دروغی که گفته اند از ما معذرت نخواهند حاضر به گفتگو نیستیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در قانون بودجه 93، پیوست یک، صفحه 169 تمام راه آهن هایی که دولت تقاضا کرده است و مجلس نیز پذیرفته است نام شان اشاره شده است. در این فهرست نام راه آهن آمل – رودهن نیز وجود دارد. لذا حرف هایی که این روزها در خصوص این پروژه زده می شود، در واقع یک دروغ است که از اختلافات نشات گرفته است.

نماینده مردم آمل و لاریجان پیش از این گفته بود: در پروژه قطار تهران – آمل رئیس مجلس شورای اسلامی پشت ما هستند، این پروژه از سال 91 تا 93 هر سال در قانون بودجه قرار داشته است.

یوسفیان ادامه داد: ما به شدت پیگیر این جریانات و تعقیب افرادی هستیم که با نشر اکاذیب در رسانه ها از اعمال فشار وکلای مجلس در اجرایی شدن طرح های غیر ضروری سخن گفتند.

لازم به توضیح است دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی در نامه ای از تحمیل برخی پروژه های غیر ضروری از سوی برخی نمایندگان مجلس به دولت، برای مقام معظم رهبری و رئیس مجلس نوشته بود و در آن  ضمن انتقاد از عملکرد برخی نمایندگان مجلس، جلوگیری از اعمال فشار وکلای مجلس در اجرایی شدن طرح های غیر ضروری را خواستار شده بود. 

 

تعداد مشاهده (1301)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "واکنشهای تند نماینده آمل و دبیر انجمن راهسازی به اظهارات یکدیگر"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید