15 مهر 1393

قطار ريل‌باس "ارم" در مسير تهران-كرج مسافران را جابه‌جا مي‌كند

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

قطار ريل‌باس "ارم" در مسير تهران-كرج مسافران را جابه‌جا مي‌كند

در راستاي توسعه خدمات‌رساني در شهرهاي تهران و كرج و به منظور كاهش بار ترافيكي در اين مسير، قطار ريل‌باس "ارم" از چهارشنبه 16 مهر ماه در مسير تهران - كرج راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شركت حمل و نقل ريلي رجا با اعلام اين خبر اعلام کرد: اين اقدام در راستاي افزايش سهم حمل و نقل ريلي از حمل و نقل عمومي و توسعه قطارهاي حومه‌يي و كاهش مصرف سوخت و انرژي صورت گرفته است.

قطار ريل‌باس «ارم» با ظرفيت ۳۳۶ نفر روزانه ۲ بار  به صورت رفت و برگشت در مسير ياد شده تردد مي كند و بليت آن به روش آنلاين يعني عرضه در مراكز فروش بليت قطار ، اينترنتي و با صدور قبض در داخل قطار انجام مي‌شود.

اين قطار با مدت زمان سير ۴۵ دقيقه همه روزه ساعات‌ ۶ صبح و ۱۷:۳۵ عصر از كرج حركت كرده و ساعات ۱۶:۳۰ و ۱۹:۰۰ عصر هر روز از تهران مراجعت مي‌كند.

ريل باس‌هاي «ارم» بدون نياز به لكوموتيو و بصورت خود كشش بوده و با حداكثر سرعت ۱۲۰ كيلومتر بر ساعت براي مسيرهاي كوتاه و حومه‌ي شهرهاي بزرگ استفاده مي‌شود.

سرعت مناسب، ايمني بسيار خوب، آلـودگي كمتر محيط زيسـت و قابليت جـابه‌جايي انبوه مسافر از ديگر مـزاياي را‌ه‌اندازي ‏ ريل‌باس‌ها است.‏

 

تعداد مشاهده (883)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "قطار ريل‌باس "ارم" در مسير تهران-كرج مسافران را جابه‌جا مي‌كند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید