22 مهر 1393

بانک عامل توسعه بندر شهید رجایی برای فاینانس چین تعیین شد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

بانک عامل توسعه بندر شهید رجایی برای فاینانس چین تعیین شد

مدیرعامل سازمان بنادر با بیان اینکه بانک ملت به عنوان بانک عامل در فاینانس چین برای توسعه فاز 2 بندر شهید رجایی مشخص شد، از تخصیص اعتبار برای این پروژه توسط دولت خبر داد و گفت: برآورد اولیه ‌میزان سرمایه‌گذاری در فاز 3 بندر شهید رجایی‌ 500 میلیون دلار است.

محمد سعیدنژاد درباره جذب فاینانس برای تجهیز فاز دو بندر شهید رجایی اظهار داشت:‌ در بندر شهید رجایی برای فاز دو تجهیزاتی که هم‌اکنون در حال خریداری است، یال شرقی و غربی را به طور کامل پوشش نمی‌دهد.

وی ادامه داد: بخش کوچکی باقی مانده است که در آینده نزدیک با اعلام فراخوان، سرمایه‌گذار جذب می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای تجهیز فاز دو در حال حاضر از محل فاینانس چین، کار را پیش می‌بریم؛ در این‌باره پیشرفت روند اداری مطلوب ارزیابی می‌شود، بانک عامل مشخص شده‌ و دولت هم تخصیص اعتبار برای این پروژه داده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در این پروژه بانک عامل، بانک ملت است، اظهار داشت: مراحل اداری از سوی طرف چینی هم دنبال می‌شود.

برآورد اولیه ‌میزان سرمایه‌گذاری در فاز 3 بندر شهید رجایی‌ 500 میلیون دلار

سعیدنژاد اضافه کرد: در فاز 3 بندر شهید رجایی به دنبال فراخوان، سرمایه‌گذار جذب می‌کنیم، جذب سرمایه‌گذار به صورت عمومی اعلام می‌شود و همه کسانی که توانایی سرمایه‌گذاری در پروژه دارند، می‌توانند ورود کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برآورد اولیه سازمان بنادر و دریانوردی برای سرمایه‌گذاری در فاز 3 بندر شهید رجایی حدود 500 میلیون دلار است‌.

اعتبار لازم برای سرمایه‌گذاری در فاز‌های 2 و 3 بندر شهید رجایی 750 میلیون دلار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: در پسکرانه بنادر هم از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خدمات ارائه می‌دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: خرید تجهیزات یال‌های شرقی و غربی پایانه شماره 2 کانتینری بندر شهید رجایی و ساخت و تجهیز فاز شماره 3 توسعه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی جمعاً به ارزش 750 میلیون دلار، از پروژه‌‌های اولویت‌دار سازمان بنادر و دریانوردی است.

توسعه سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی

سعیدنژاد بیان کرد: میزان سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی به صورت تجمعی تا پایان سال 1392 مبلغ 7 هزار و 997 میلیارد ریال و تا پایان مردادماه سال جاری 14 هزار و 405 ‌میلیارد ریال بوده که این میزان رشدی معادل 80 درصدی سرمایه‌گذاری در 5 سال جاری نسبت به سرمایه‌گذاری تجمعی سنوات قبل را نشان می‌دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از پروژه‌های مهم در بندر شهید رجایی می‌توان به طرح‌های خرید و تأمین تجهیزات یال‌های غربی و شرقی حوضچه شماره 2 و ساخت و تجهیز حوضچه شماره 3 اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: مهمترین فعالیت‌های این سازمان در توسعه فعالیت‌های لجستیکی و ارزش افزوده و نقش‌آفرینی بیش از پیش این بندر در زنجیره تامین کشور می‌توان به ایجاد و راه‌اندازی شهر لجستیکی خلیج فارس در اراضی موصوف به 2400 هکتاری اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی اشاره کرد که امید است در آینده‌ نزدیک با حمایت‌های دولت‌ و توان بخش غیر دولتی این مجموعه راه‌اندازی و بهره‌برداری شود.

تعداد مشاهده (972)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "بانک عامل توسعه بندر شهید رجایی برای فاینانس چین تعیین شد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید