26 شهریور 1392

لغو تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی و ۱۷ شرکت دیگر در دادگاه عمومی اروپا

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

 

لغو تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی و ۱۷ شرکت دیگر در دادگاه عمومی اروپا

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از ابطال تحریم شرکت کشتیرانی ایران و ۱۷ شرکت دیگر خبر داد و گفت: درادامه اعتراض‌های دیگری که به تحریم‌های ایران شده است امکان ابطال سایر تحریم‌ها نیز وجود دارد.

محمد حسین داجمر از ابطال برخی تحریم‌ها علیه ایران خبر داد و گفت: این تحریم‌ها بخشی از تحریم‌هایی بود که علیه ایران صادر شده بود و با توجه به اعتراضاتی که انجام شد، صبح امروز دادگاه اتحادیه اروپا به نفع ایران حکم داد و طبق این حکم ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر به تصویب شد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این حکم اولیه است، ادامه داد: تا چند روز آینده شاکی که اتحادیه اروپا است اجازه اعتراض به حکم و درخواست تجدید نظر را دارد ولی با توجه به هزینه‌های بالایی که برای وکیل و سایر موارد وجود دارد ممکن است اعتراضی علیه این حکم ارائه نشود ولی اگر شد نیز امیدواریم در دادگاه تجدید نظر نیز رأی به نفع ایران باشد.

داجمر در پاسخ به این سوال که آیا امکان ابطال سایر تحریم‌ها نیز وجود دارد گفت:  این اقدام نخستین گام است و انشاالله در ادامه اعتراض‌هایی که به تحریم های ایران شده است، امکان ابطال سایر تحریم‌ها نیز وجود دارد.

وی در پایان گفت: این حکم صادر شده توسط دادگاه اتحادیه اروپا موفقیت بزرگی برای اثبات حقانیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

دادگاه عمومی اروپا حکم رسیدگی به پرونده شکایت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر را به طور رسمی منتشر کرده است.

این حکم که بر روی پایگاه اینترنتی دیوان دادگستری اروپا قرار داده شده با تشریح جزئیات رسیدگی به این پرونده نوشته است: دادگاه اقدامات و مقررات تحریمی وضع شده علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 خواهان دیگر که نامشان در ضمیمه ذکر شده است را لغو می کند.

مقرارت تحریمی لغو شده مربوط به مصوبات شورای اروپا هستند که از سال 2010 به اتهام مشارکت این شرکت ها در فعالیت های هسته ای ایران تصویب شده اند.

علاوه بر شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دیگر شرکت هایی که تحریم ها علیه آن ها لغو شده است عبارتند از: شرکت کشتیرانی بوشهر، شرکت کشتیرانی حافظ دریا، شرکت کشتیرانی ایران و مصر، ایرین وست شیپ، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی شاخه مالت، آی آر اس ال کلوپ، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی شاخه اروپا، شرکت مهندسی و خدمات کشتیرانی جمهوری اسلامی، شرکت آی اس آی مریتایم، شرکت کشتیرانی خزر، لید مارین، شرکت کشتیرانی ماربل،‌ شرکت کشتیرانی سفیران پیام دریا،‌ شرکت خدمات رایانه کشتیرانی، مدیریت کشتی سروش سرامین اساطیر، آژانس کشتیرانی راه جنوبی، و شرکت کشتیرانی والفجر8.

حکم صادره قابل فرجام خواهی در دیوان دادگستری اروپاست.

در این ارتباط مدیر امور حقوقی و دعاوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران درباره جزئیات صدور این حکم  گفت:اتحادیه اروپا در جولای سال 2010 ،کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر را در لیست تحریم های خود قرار داد.

تعداد مشاهده (479)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "لغو تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی و ۱۷ شرکت دیگر در دادگاه عمومی اروپا"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید