15 مهر 1392

واردکنندگان خودرو با ارز مرجع به قوه قضائیه معرفی می‌شوند

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

واردکنندگان خودرو با ارز مرجع به قوه قضائیه معرفی می‌شوند/ گزارش واردات خودرو روی میز هیات رئیسه

سخنگوی کمسیون اصل 90 ا بیان اینکه برای کمیسیون اصل 90 مسجل شد که برخی با سوءاستفاده از منابع ارزی و سرمایه بیت المال اقدام به واردات خودرو با ارز مرجع کردند، گفت: مدیران خاطی و واردکنندگان متخلف به عنوان متهم به قوه قضائیه معرفی می شوند.

افضلی فرد، سخنگوی کمیسیون اصل 90 در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشریح جزئیات جلسه کمیسیون متبوع خود در نشست عصر امروز گفت: بعد ازظهر امروز جلسه ای با سرپرست وزارت آموزش و پرورش به منظور بررسی چالش ها، ناهنجاری ها و مشکلات موجود در وزارت آموزش و پرورش داشتیم که آقای فانی به عنوان سرپرست این وزارتخانه برنامه های خود را برای رفع و رجوع کردن این چالش ها مطرح کرد.

وی افزود: در سخنان سرپرست وزارت آموزش و پرورش برنامه های مورد نظر بخصوص در زمینه بالا بردن انگیزش و شایستگی های معلمان به عنوان رکن رکین نظام آموزشی کشور مطرح شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین مواردی درباره ضرورت تقویت رویکرد مشارکتی آموزش و پرورش برای برطرف کردن مشکلات اعتباری و بودجه ای آموزش و پرورش و نیز ضرورت اعمال نظر بیشتر در خصوص نحوه عملکرد مدیران و معلمان و نیز اخذ نظر دانش آموزان برای تدوین برنامه های آموزشی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

افضلی فرد خاطر نشان کرد: در این جلسه همچنین مساله نحوه اجرایی شدن بندهای پرورش سیاسی دانش آموزان مطابق سند تحول بنیادی و تربیت دانش آموزان بدور از تنبیه بدنی مورد بررسی و موارد پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 همچنین درباره جلسه عمومی این کمیسیون درباره مساله واردات خودروهای خارجی گفت: گزارش مربوط به وضعیت خودروهای وارداتی نهایی شد و کمیسیون اصل 90 به اتفاق آراء به این جمع بندی رسید که از منابع ارزی و سرمایه بیت المال سوءاستفاده از سوی برخی آنهم در جریان بحران ارزی کشور صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین سوءمدیریت در برخی دستگاه ها مسجل و بنا شد مدیران و مسئولان خاطی مرتبط با موضوع و واردکنندگان متخلف که با ارز مرجع واردات خودرو انجام داده اند و آن را به فروش رساندند و یا نسبت به مدیریت بازار برحسب مسئولیت و تعهد خود عمل نکرده اند به عنوان متهم به قوه قضائیه معرفی شوند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در این جلسه مصوب شد که اقدام جدی از سوی دستگاه های مربوط نسبت به مساله واردات کالاهایی که با نرخ ارز مرجع وارد شده و با نرخ ارز آزاد قیمت گذاری شده است به عمل آمده و مسببین حیف و میل کردن بیت المال به قوه قضائیه معرفی شوند و کلیه واردکنندگان خودروی مرتبط با این موضوع نیز برای پرداخت مالیات به سازمان مالیاتی کشور معرفی شوند.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه گزارش کمیسیون اصل 90 درباره واردات خودروهای خارجی چه زمانی در صحن علنی قرائت خواهد شد، عنوان کرد: این گزارش امروز در اختیار هیات رئیسه قرار گرفت که هیات رئیسه مطابق قانون در اولویت اول قرار خواهد داد.

تعداد مشاهده (490)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "واردکنندگان خودرو با ارز مرجع به قوه قضائیه معرفی می‌شوند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید