20 مهر 1392

حمله ناموفق دزدان دریایی به کشتی تانکر ایرانی

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

حمله ناموفق دزدان دریایی به کشتی تانکر ایرانی

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: دزدان دریایی که با حملات متعدد و سنگین سعی در ربودن یک فروند کشتی گازبر ایرانی را داشتند با حضور ناوگروه این نیرو باز هم ناکام ماندند.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار دوم سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با اعلام این خبر افزود: صبح امروز دزدان دریایی که این روزها با حضور مقتدرانه ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در اجرای اقدامات شوم خود دست از پا درازتر ناکام می مانند، ابتدا با چند فروند قایق مسلح وارد عمل شده و یک فروند کشتی گازبر ایرانی را مورد تهاجم قرار دادند که با واکنش سریع تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش مواجه شده و پا به فرار گذاشتند.

وی با بیان اینکه این حادثه در رأس المکلا واقع در حوالی خلیج عدن اتفاق افتاد اظهار داشت: دزدان دریایی با تجدید قوا و ارتقا تجهیزات شامل انواع سلاح های سبک و نیمه سنگین، سوار بر یک کشتی تندرو که ماحصل دزدی های سابقشان بود برای بار دوم به سمت کشتی گازبر ایرانی حمله ور شده و به منظور انتقام گیری قصد انهدام آن را داشتند که این بار ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ارتش وارد عمل شد و علی رغم آسیب های جزئی که به بدنه کشتی گازبر وارد آمد توانست دزدان دریایی را متواری کند.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: کشتی گازبر ایرانی در سلامت و تحت اسکورت ناوگروه ارتش ایران مسیر خود را به سمت مقصد ادامه داد.

دریادار دوم جره با تأکید بر اینکه ظرف ماه جاری این سومین درگیری ناوگروه نیروی دریایی ارتش علیه پدیده شوم تروریسم دریایی در آبهای آزاد است گفت: در تمامی این رویارویی ها که همه آنها به لحاظ حجم آتش و تعدد دزدان دریایی سنگین محسوب می شود، توانسته ایم با موفقیت کامل دست دزدان دریایی را از رسیدن به اهداف پلیدشان کوتاه کنیم و با حضور مقتدرانه در فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی ایران از اقتصاد کشور که همان صادرات و واردات است محافظت کنیم.

وی در پایان ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ارتش را در اجرای مأموریت ها بسیار موفق عنوان و خاطر نشان کرد: هم اکنون ناو بالگرد بر خارک به منظور کسب آمادگی برای انجام مأموریت مهم دیگری به کشور بازگشته و ناو بالگرد بر لارک به عنوان جایگزین آن به همراه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران سبلان در حال گشت زنی در حوالی خلیج عدن و اقیانوس هند هستند.

تعداد مشاهده (436)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "حمله ناموفق دزدان دریایی به کشتی تانکر ایرانی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید