6 آبان 1392

مذاکره برای خرید هواپیما/ نیمی از هواپیماهای ناوگان زمینگیر است

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

قائم‌مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هواشناسی خبر داد

مذاکره برای خرید هواپیما/ نیمی از هواپیماهای ناوگان زمینگیر است

قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هواشناسی با بیان اینکه نیمی از ناوگان هواپیمایی کشور زمینگیر هستند از انجام مذاکرات برای خرید هواپیمای جدید و ورود آن به ناوگان خبر داد.

علی محمد نوریان در حاشیه سی‌امین اجلاس منطقه‌ای آسیا - اقیانوسیه ایفاتکا که امروز به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و به مدت سه روز برگزار می‌شود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 75 درصد عوامل حوادث هوایی به خطای انسانی برمی‌گردد، از مهمترین عوامل تأثیرگذار در بروز خطای انسانی مراقبت پرواز هستند که ارتباط با هواپیماها را برقرار می‌کنند و گروهی دیگر خلبانان و متخصصان فنی هستند.

قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هواشناسی تأکید کرد: نقش مراقبان پرواز امروز در دنیا اهمیتی خاصی دارد به همین دلیل فدراسیون بین‌المللی جامعه مراقبت پرواز در این راستا همایش و کنفرانس‌هایی منظم در دنیا برقرار می‌کند.

نوریان اظهار داشت: این اجلاس منطقه‌ای که مراقبان پرواز را دور هم جمع می‌کند درباره مسئله خطای انسانی در مراقبت پرواز به تبادل نظر می‌پردازد و بحث‌هایی پیرامون محیط کار، فشارهای عصبی، سیستم‌ها و تجهیزات، نحوه انتخاب افراد برای این شغل، نحوه آموزش و ایجاد شرایط رضایتمندی مطرح می‌کند.

وی اضافه کرد: اینگونه همایش‌ها فرصت خوبی است که مراقبان پرواز با آخرین یافته‌های بین‌المللی آشنا شوند تا در این شرایط که تحت فشار تحریم‌ها هستیم بتوانیم پروازهای ایمن‌تری داشته باشیم.

وی درباره توسعه فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های دولت، برنامه‌های خاصی را در این باره طراحی کرده‌ایم تا شرایط رفاهی و ایمنی بالایی برای مردم فراهم شود و تمام فرودگاه‌ها مجددا مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

نوریان یادآور شد: فرودگاه‌ها در ساخت اولیه سایت خاصی دارند و اگر هواپیمای بزرگتر در منطقه بیاید به دلیل برخی محدودیت‌ها، کمبود تجهیزات پرواز امکان‌پذیر نیست و هر فرودگاه بر اساس درجه‌بندی ساخته شده قابلیت پرواز دارد.

وی اظهار داشت: نگاه ما ایجاد شرایط مساعد برای کنترلر‌های پرواز است تا رضایت شغلی داشته باشند. امیدواریم با برنامه بودجه‌ای که برای سال آینده انجام می‌دهیم نیاز بودجه‌ای را برطرف کنیم.

قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هواشناسی با بیان اینکه 54 فرودگاه در اختیار شرکت فرودگاه‌ها است گفت: تعداد فرودگاه خصوصی نیز در اختیار مناطق آزاد و شرکت نفت است.

نوریان اضافه کرد: امروز در کشور فرودگاه‌هایی هستند که هفته‌ای سه پرواز دارند که باید سود ده شوند و توسعه یابند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیمی از هواپیماهای ناوگان هوایی به دلیل تحریم زمینگر است گفت: باید با تعامل مثبت این مشکلات برطرف شود؛ مذاکراتی برای خرید هواپیما داریم.

تعداد مشاهده (489)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "مذاکره برای خرید هواپیما/ نیمی از هواپیماهای ناوگان زمینگیر است"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید