8 آبان 1392

پرداخت بخش اعظم بدهی سوخت سه ایرلاین به وزارت نفت

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

قائم مقام وزیر راه در گفت‌وگو با ایسنا:

پرداخت بخش اعظم بدهی سوخت سه ایرلاین به وزارت نفت

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی اعلام کرد: با توجه به مساعدت‌های دولت به شرکت‌های هواپیمایی هما، آسمان و ماهان بدهی این ایرلاین‌ها به وزارت نفت از ابتدای فروردین امسال تاکنون تسویه شده است.

علی‌محمد نوریان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایسنا اظهار‌ کرد: برای بدهی‌های سال‌های قبل ایرلاین‌ها قرار است کمیته‌ای تشکیل شود که میزان آن را بررسی و اعلام کند چون همچنان اختلاف‌ها سر میزان بدهی ایرلاین‌ها به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پابرجاست.

وی افزود: کمیته فنی مسئول بررسی این موضوع است تا به این وسیله اختلاف نظر بین شرکت هواپیمایی و شرکت شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برطرف شود.

نوریان با بیان اینکه سوخت را برای ایرلاین‌ها از قیمت متوسط منطقه 10 سنت ارزان‌تر کردیم، گفت: در پروازهای خارجی نرخ سوخت 9 سنت گرانتر از نرخ منطقه بود که ما 10 سنت کاهش دادیم و در واقع 19 سنت کاهش قیمت سوخت برای پروازهای خارجی اعمال شد.

اما چندی پیش رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور با بیان این‌که ‌ایرلاین‌ها با توجه به نقدینگی خود در حال پرداخت بدهی سوخت به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هستند، گفته بود:‌ هنوز اختلاف سر مقدار بدهی ایرلاین‌ها به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی وجود دارد.

به گفته عبدالرضا موسوی مقرر شده به مرور زمان بدهی شرکت‌ها به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پرداخت شود که این امر در حال انجام است و تاکنون بخش قابل توجهی از این رقم پرداخت شده است.

وی افزود: از زمان آغاز هدفمندی‌ یارانه‌ها تاکنون سر میزان سوخت خریداری شده توسط ایرلاین‌ها و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اختلاف فاحشی وجود داشته است که همچنان نیز این اختلاف پابرجاست.

موسوی اظهار کرد: در حال حاضر هر شرکت‌ هواپیمایی با توجه به نقدینگی خود برنامه پرداخت مشخصی را به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ارائه کرده و طبق آن در حال پرداخت بدهی سوخت است.

تعداد مشاهده (488)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "پرداخت بخش اعظم بدهی سوخت سه ایرلاین به وزارت نفت"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید