8 آبان 1392

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: دولت بدهی ما را بدهد ایزو ایکو را پس می‌دهیم

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

دولت بدهی ما را بدهد ایزو ایکو را پس می‌دهیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شرکت ایزو ایکو متعلق به وزارت صنعت بود و از سوی دیگر دولت بدهی به وزارت دفاع داشت بنابراین ایزو ایکو بابت رد دیون به وزارت دفاع واگذار شد و اگر دولت بدهی ما را بدهد ایزو ایکو را پس می‌دهیم.

در پانزدهمین همایش صنایع دریایی سردار حسین دهقان امروز در حاشیه این همایش و در نشستی خبری اظهار داشت: ایزو ایکو در قانون بودجه سال 91 به عنوان بخشی از مطالبات وزارت دفاع از سوی وزارت صنعت به ما واگذار شد و مراحل واگذاری شرکت سیر قانونی و طبیعی خود را اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: اگر دولت بدهی ما را به ما پرداخت کند شرکت ایزو ایکو را به آنها برمی‌گردانیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره هواپیماهای پهن‌پیکر و 150 نفره اظهار داشت: ساخت این هواپیماها تصمیم قطعی و در سطح ملی است و وزارت دفاع امروز دانشگاه‌های مختلف کشور را در طراحی هواپیماهای مختلف به کار گرفته است.

وی با اشاره به وجود توانایی و ظرفیت برای ساخت هواپیما اظهار داشت: مجموعه اقدامات صورت گرفته و گام‌های بعدی در این باره ما را به هدف نزدیک می‌کند.

وزیر دفاع و  پشتیبانی نیروهای مسلح درباره فراهم‌سازی امنیت در منطقه خلیج فارس اظهار داشت: ما در ایجاد امنیت در خلیج فارس برتر هستیم و فقط کشور ایران توانایی تأمین امنیت این منطقه را فراهم می‌کند و کشور دیگری قدرت تأمین امنیت این منطقه را ندارد.

دهقان یادآور شد: درباره مبادلات هیات نظامی و خارجی در این وزارتخانه به دنبال دیپلماسی فعال هستیم که با هدف ارتقاء امنیت و ثبات در منطقه پیگیری می‌شود.

تأکید کرد: قطعا حضور بیگانگان در خلیج فارس منجر به نوعی بی‌ثباتی خواهد بود.

وی همچنین درباره هواپیما S300 توضیح داد: در این رابطه قرارداد با طرف روسی داشته‌ایم اما به دلیل تحریم، کشور روسیه از اجرای آن امتناع کرد در حالیکه باید طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند.

وی با بیان اینکه خلیج فارس همچنان منبع تأمین انرژی دنیاست یادآور شد: بسیاری از کشورهای دنیا به خلیج فارس وابسته هستند و اقتصاد کشورها با خلیج فارس و تنگه هرمز گره خورده است.

 

تعداد مشاهده (568)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: دولت بدهی ما را بدهد ایزو ایکو را پس می‌دهیم"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید