28 آبان 1392

وزیر راه و شهرسازی: اپراتوری که بازاریاب نباشد نمی‌خواهیم

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

وزیر راه و شهرسازی:

اپراتوری که بازاریاب نباشد نمی‌خواهیم/بنادر پنجره واحد ایجاد کنند

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در سازمان بنادر و دریانوردی باید نگاهمان به اتفاقات جهانی باشد، گفت: در حوزه حمل و نقل دریایی نیازمند تغییر پارادایم هستیم ضمن آنکه در بنادر ساخت تجهیزات به درد ما نمی‌خورد.

عباس آخوندی در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: باید به دنبال افزایش قدرت رقابت‌پذیری ایران در سطح بین‌المللی باشیم. برای این کار نیازمند تغییر پارادایم‌ها در حوزه حمل و نقل دریایی هستیم. مهم نیست که ما در این حوزه چند بندر می‌سازیم مهم آن است که در سطح بنادر کشور تقاضا ایجاد کنیم. اگر این کار را انجام دهیم تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز در بنادر خود به خود توسط دولت و بخش خصوصی ساخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اپراتوری به درد ما می‌خورد که میزان بازاریابی در صنعت حمل و نقل جهانی را برای ایران افزایش دهد اظهار کرد: اپراتوری که تجهیزات مناسبی در اختیار دارد و بهترین سرویس را ارائه می‌دهد اما قدرت بازاریابی ندارند به درد ما نمی‌خورد چون با وجود صرف هزینه تقاضایی برای حمل و نقل دریای ایران ایجاد نمی‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه می‌دانیم ترانزیت موضوع مهمی است گفت: واقعیت این است که ترانزیت با ایجاد بنادر رشد نمی‌یابد بلکه باید برای بنادر بازاریابی در سطح جهانی داشته باشیم. به عبارت دیگر ترانزیت یعنی بازاریابی جهانی برای حمل و نقل جهانی ایران بنابراین توقع داریم سازمان بنادر بازاریابی کند و قطعا این سازمان بنادر نیست که توانایی این کار را داشته باشد.

آخوندی ادامه داد: قطعا بخش خصوصی اپراتورها و کارگزاران بنادر هستند که می‌توانند در سطح جهانی بازاریابی کرده و با افزایش تقاضا بسترهای لازم برای تجهیز بنادر را فراهم آورند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه توجه به ظرفیت سواحل دریای عمان یکی از اولویت‌های کاری رئیس جدید سازمان بنادر باید باشد گفت: هر چند ظرفیت بندر شهید بهشتی و چابهار در سال‌های اخیر افزایش یافته اما با این حال نقشه‌ای برای توسعه بازار ایران در دریای عمان ندیده‌ام تا بر اساس آن سهم ایران از حمل و نقل دریایی عمان افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این موضوع مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است گفت: بنابراین از سعیدنژاد (رئیس سازمان بنادر و دریانوردی) می‌خواهم روی این موضوع تمرکز کند.

آخوندی همچنین با اشاره به اینکه پیگیر لای‌روبی اروند هستم، گفت: این مسئله مورد تاکید رئیس جمهور بوده و نکته بسیار مهمی است چرا که بخش عمده‌ای از اقتصاد خوزستان متکی به این لای‌روبی است. سازمان بنادر تلاش‌هایی در خصوص این موضوع انجام داده اما بقیه موارد به همکاری با عراق مربوط است.

وی با تاکید بر اینکه لای‌روبی اروند باید مورد توجه قرار گیرد گفت: بازسازی اقتصادی آبادان و خرمشهر صورت نگرفته و این بازسازی نیازمند لای‌روبی اروند است. برای این کار با محدودیت‌های جهانی مواجه‌ایم و نیازمند همکاری وزارت امور خارجه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی در با اشاره به اینکه اطلاعات شهروندان از امکانات حمل و نقل دریایی مسافر کم است گفت: باید با کمک بخش خصوصی تبلیغات بسیار گسترده‌ای در خصوص ارزان‌قیمت بودن، سالم و سریع بودن حمل و نقل دریایی انجام شود.

آخوندی در پایان خواستار ایجاد پنجره واحد برای حمل و نقل دریایی شد.

تعداد مشاهده (644)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "وزیر راه و شهرسازی: اپراتوری که بازاریاب نباشد نمی‌خواهیم"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید