29 آبان 1392

مديرعامل جديد سازمان بنادر: کاری فراتر از قانون انجام نخواهیم داد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

مديرعامل جديد سازمان بنادر:

کاری فراتر از قانون انجام نخواهیم داد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی؛ تحریم‏های جدید اروپا علیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ايران را غیرقانونی خواند و گفت: برای کاهش تحریم‏های حمل‏ونقل دریایی کشور پيگيري هاي لازم را انجام خواهيم داد.

محمد سعیدنژاد امروز در حاشیه مراسم معارفه خود، در جمع خبرنگاران ؛ اولین برنامه خود را تنظیم برنامه ‏ها و ارائه آنها به کمیسیون عمران مجلس اعلام كرد و گفت: اين برنامه ها در حضور نمایندگان به بحث گذاشته خواهد شد و از دیدگاه‏های آنها استفاده خواهیم کرد چراكه معتقدم اگر حمایت و پشتیبانی مجلس نباشد ؛ هیچ‏کدام از برنامه‏ های سازمان بنادر و دریانوردی محقق نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به خبرنگار مانا در مورد وضعیت اپراتور بندر شهیدرجایی نیز اظهار داشت: ظاهرا این موضوع در مراجع قضایی مورد رسیدگی قرار دارد و حکم قوه قضاییه برای همه ما لازم ‏الاجرا خواهد بود و در چارچوب آن عمل خواهیم کرد.

سعیدنژاد در مورد امکان بازنگری یا لغو برخي قراردادها و مناقصات دریایی و بندری که در دو سال اخیر با حواشي همراه بوه است گفت: اگر اين اقدامات در چارچوب قانون انجام گرفته باشد از آنها حمايت خواهد شد اما ما کاری فراتر از قانون انجام نخواهیم داد.

وی تأکید کرد: در آینده هم سعی خواهیم کرد که همه واگذاری‏ها و خصوصی ‏سازی‏ ها در یک فضای کاملا شفاف و رقابتی باشد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از رانت‏خواری و انحصارگرایی در قراردادها و مناقصات به عنوان سم مهلکی برای بخش دریایی کشور نام برد و درباره واگذاري برخي امور به شركتهاي وابسته صندوق بازنشستگی سازمان بنادر اظهار داشت: برای من، تفاوتی بین شرکت‏ها وجود ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: قراردادهای هر شرکتی چه در بخش خصوصی و چه شرکت‏های وابسته به کارکنان و بازنشستگان سازمان بنادر، حتما باید بررسی شود و اگر آن شرکت در چارچوب قانون کشور عمل کرده باشد؛ حتما هم ما و هم مجلس و قوه قضاییه از آن حمایت خواهیم کرد.

وی یادآور شد: ما به عنوان یک سازمان دولتی باید انگیزه‏ های کافی برای سرمایه‏گذاری و فعالیت بخش خصوصی در حوزه‏های دریایی و بندری را فراهم و بسترسازی کنیم تا حضور بخش خصوصی گسترش یابد و در یک فضای کاملا رقابتی بتوانند خدمات مناسب‏تر و بهتری را به مردم ارائه دهند.

وی درپاسخ به پرسش خبرنگاري درباره برنامه‏ های سازمان بنادر برای لایروبی اروند نیز گفت: همانطور که در سخنان وزیر راه و شهرسازی بود، اروند شاه کلید توسعه اقتصاد خوزستان است. این موضوع باید بطور جدی در حوزه‏ های مختلف سیاسی و اجرایی پیگیری شود تا در آینده نزدیک شاهد لایروبی اروند باشیم و بتوانیم استفاده بیشتری از بنادر خرمشهر و آبادان ببریم.

تعداد مشاهده (805)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "مديرعامل جديد سازمان بنادر: کاری فراتر از قانون انجام نخواهیم داد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید