18 آذر 1392

معاون وزیر راه : پول بیاورند، آزادراه تهران-شمال را به خارجی‌ها می‌دهیم

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

معاون وزیر راه در گفت‌وگو با تسنیم:

پول بیاورند، آزادراه تهران-شمال را به خارجی‌ها می‌دهیم

معاون وزیر راه در امور ویژه دولت با بیان این‌که قرارداد وزارت راه و بنیاد در آزادراه تهران-شمال به پایان رسیده است،گفت: اگر خارجی‌ها برای ساخت این پروژه با شرط پیمانکار بودن، پول بیاورند، ما ساخت این آزادراه را به آنها واگذار می‌کنیم.

احمد مجیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، افزود: قرارداد وزارت راه و شهرسازی با بنیاد مستضعفان در آزادراه تهران-شمال تمام شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که این قرارداد چه زمانی به اتمام رسیده است، اظهار کرد: تقریبا 2، 3 سال است که قرارداد بنیاد تمام شده است، چون یکبار این قرارداد را تمدید کردیم و این تمدید هم تمام شده است.

معاون وزیر راه در امور ویژه دولت و هماهنگی استان‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال استفاده از خارجی‌ها برای ساخت آزادراه تهران-شمال وجود دارد، گفت: خیر، مگر این‌که خودشان پول بیاورند، وگرنه در کشور ما این توان وجود دارد. اگر کسی برود آزادراه خرم‌آباد-پل زال را ببیند تشخیص می‌دهد ما هر کاری را در راهسازی می‌توانیم انجام دهیم.

مجیدی در پاسخ به این پرسش که چرا ساخت آزادراه را به همین شرکت‌های توانمند داخلی واگذار نمی‌کنید، افزود: پول ساخت وجود ندارد. امکان دارد یک شرکت خارجی بیاید و یک شرط برای ما بگذارد و بگوید پول را می‌آوریم و خودم هم پیمانکار پروژه باشم. ما قبول می‌کنیم.

وی ادامه داد: این پروژه 8 هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد، اما اگر قرار باشد دولت این میزان پول را تامین کند پیمانکار پروژه از طریق مناقصه عمومی انتخاب خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که چه زمان این مناقصه برگزار می‌شود، گفت: برگزاری مناقصه به این موضوع بستگی دارد که ما چه زمانی بتوانیم پول مورد نیاز را تامین کنیم. یک وقتی می‌رویم دولت و پیشنهاد می‌دهیم که سهام فلان کارخانه را که می‌خواهید بفروشد به ما بدهید.

مجیدی در پاسخ به این سوال که با توجه به شراکت 50 درصدی وزارت راه و شهرسازی و بنیاد در آزادراه تهران-شمال آیا سازنده بعدی نیز با همین درصد شریک دولت می‌شود، گفت: خیر، امروز کسی با شراکت 50 درصد نمی‌آید و اگر شرکتی بیاید با سهم 30 درصدی خواهد بود.

تعداد مشاهده (1177)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "معاون وزیر راه : پول بیاورند، آزادراه تهران-شمال را به خارجی‌ها می‌دهیم"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید