17 دی 1392

دستور دولت هند برای بررسی زیرساخت‌های جاده‌ای ایران

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

دستور دولت هند برای بررسی زیرساخت‌های جاده‌ای ایران

تین نیوز | وزارت بازرگانی هند به مجمع سرویس های باربری این کشور ماموریت داد در راستای تسهیل و تسریع دسترسی هند به بازار پر سود روسیه و کشورهای مشترک المنافع محصور در خشکی با بررسی زیرساخت های حمل و نقل جاده ای و ریلی ایران گزارشی به این وزارتخانه ارائه دهد.

به دلیل طولانی شدن ساخت خط آهن رشت-آستارا که شبکه ریلی ایران را به جمهوری آذربایجان متصل می کند وزارت بازرگانی هند تصمیم گرفته تا آغاز بهره برداری از این پروژه از امکانات جاده ای موجود ایران برای ارسال کالا به روسیه و دیگر کشورهای مستقل مشترک المنافع آسیای مرکزی استفاده کند. در این راستا از مجمع بارکش های هند خواسته شده است با مطالعه ای سریع بر امکانات ارتباطی موجود بین رشت و آستارا طی مدت کوتاهی گزارشی تقدیم کند.

یک مقام وزارت بازرگانی هند که نخواست نامش فاش شود گفت: ما تصمیم داریم در کنار سرمایه گذاری برای ساخت راه آهن رشت-آستارا و تا زمان بهره برداری از این پروژه از امکانات موجود برای تبادل کالا با روسیه و دیگر کشورها استفاده کنیم و مجمع بارکش های هند موظف است تا ماه فوریه یا مارس آینده گزارشی در این خصوص ارائه دهد.

بر اساس این گزارش, هند تلاش می کند ایران را به ساخت راه آهن 165 کیلومتری رشت-آستارا که راه را برای تبادل سریع و آسان کالا بین سومین اقتصاد بزرگ جهان و روسیه و اقمارش در آسیای مرکزی هموار می کند, متقاعد کند. در حال حاضر هند برای ارسال کالا به روسیه و کشور های مستقل مشترک المنافع محصور در خشکی از راه کانال سوئز استفاده می کند که البته بهره برداری از راه آهن رشت-آستارا می تواند مسافت و هزینه تبادلات بازرگانی میان هند و این کشورها را به شدت کاهش دهد.

به گفته یک مقام هندی در حال حاضر کمبود امکانات ارتباطی و حمل و نقل بزرگ ترین مانع گسترش مبادلات هند با بازار پرسود منطقه به شمار می رود.

تعداد مشاهده (390)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "دستور دولت هند برای بررسی زیرساخت‌های جاده‌ای ایران"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید