27 اردیبهشت 1395

مالکان کشتی‎های کانتینری مجبور به کاهش نرخ شدند

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

مالکان کشتیهای کانتینری مجبور به کاهش نرخ شدند

موسسه مشاوره کشتیرانی Drwery انگلیس معتقد است که امسال برای همه بخشهای کشتیرانی کانتینری سالی چالشبرانگیز خواهد بود.

موسسه مشاوره کشتیرانی Drwery انگلیس در تازهترین گزارش خود عنوان کرد که شرایط کنونی بازار کشتیهای کانتینری مالکان این کشتیها را وادار به پائین آوردن نرخها برای کمک به کشتیرانیهای صدمه دیده، بیکار کردن کشتیها، فروش ناوگان و یا اوراق کشتیها کرده است.

به گزارش مارین تایمز، بیشترین توجه بازار کشتیهای کانتینری به مسائل پایهای حمل دریایی کانتینر مربوط میشود. کاهش روز افزون سود در سراسر این صنعت، دور جدیدی از ادغام‌ها و شکل‌گیری اتحادهای جدید را شکل می‌دهد.

با وجود این، موسسه دروئری اعلام کرد که درباره وضعیت مالی بخش دیگری از مالکان کشتیهای چارتر اطلاعات دقیق در دست نیست. دلیل این امر این است که مالکانی که خود در این حوزه فعال نیستند تمایلی به افشای اطلاعات مالی خود ندارند و بیشتر ترجیح می‌دهند در پشت صحنه باقی بمانند.

بر اساس اطلاعات مالکان مستقل کشتی ها در سال 2015 میلادی میتوان فهمید که سال گذشته همچنان برای آنها سودآور بوده است. اما باید این را در نظر گرفت که فشار مالی روی این مالکان افزایش مییابد. دلیل اول اینکه با کاهش تقاضا برای کشتیهای کانتینری نرخ این کشتی ها پائین خواهد آمد، و دوم آنکه ریسک مذاکره مجدد برای اجاره کشتی‌ها افزایش می‌یابد زیرا وضعیت مالی مشتریان روبه وخامت میرود.

یکی از مشکلات مالکان مستقل کشتیهای کانتینری این است که تمایل دارند سهم بیشتری از کشتیهای کوچکتر داشته باشند. به عقیده دروئری جذابیت کشتیهای کوچکتر به دلیل ورود کشتی های بزرگتر و با بهرهوری بیشتر به ناوگان، کم شده است.

حتی در بخش هایی که سهم بازار مالکان مستقل کشتی با بقیه مساوی است مانند کشتیهای پانامکس با ظرفیت چهار تا پنج هزارTEU، کشتیرانیها به شکلی غیر قابل اجتنابی مجبور به بیکار کردن تناژ کشتیهای خود میشوند. به همین دلیل است که مالکان مستقل تاکنون سهم بیشتری در کشتیهای بیکار دارند.

توسعه کانال پاناما نیز به بیکار شدن کشتیهای پانامکس بیشتری خواهد انجامید زیرا کشتیرانیها سعی در استفاده از کشتیهای بزرگتر می کنند. دروئری معتقد است که امسال برای همه بخشهای کشتیرانی کانتینری سالی چالش‌برانگیز خواهد بود.

تعداد مشاهده (1692)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "مالکان کشتی‎های کانتینری مجبور به کاهش نرخ شدند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید