5 مرداد 1395

چالش مالی دلیل ادغام دو غول کشتیرانی

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

چالش مالی دلیل ادغام دو غول کشتیرانی

شرکت هاپاگ لوید و UASC در تاریخ 18 جولای (28 تیر 95) توافق ترکیب تجاری (BCA) را با یکدیگر امضا کردند.

موسسه تحقیقات کشتیرانی Alphaliner اعلام کرد که شرکتهای Hapag-Lloyd   آلمان و United Arab Shipping Company (UASC) امارات به دلیل چالشهای بسیار زیاد مالی که دو شرکت با آن روبرو هستند، با یکدیگر ادغام شدند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،گزارش آلفالاینر اذعان میکند که گرچه انتظار می رود با ادغام این دو شرکت در بخش کشتیرانی کانتینری نزدیک به 400 میلیون دلار پسانداز عاید آنها شود، اما خط جدید کشتیرانی همچنان به حمایتهای مالی سهامدارانش نیاز شدیدی خواهد داشت.

شرکت هاپاگ لوید و UASC در تاریخ 18 جولای (28 تیر 95) توافق ترکیب تجاری (BCA) را با یکدیگر امضا کردند. به محض اخذ تائیدیه نهایی قانونی از مراجع ذیصلاح، هاپاگ لوید مالک 237 فروند کشتی کانتینری با ظرفیت 1.6 میلیون TEU خواهد شد که اداره آنها نیز بر عهده این شرکت آلمانی است.

انتظار میرود که در نتیجه این ادغام شرکت سالانه 10 میلیون TEU کانتینر حمل کند و درآمد حاصل از آن به 12 میلیارد دلار برسد.

در همین حال، کشتیرانی هاپاگ لوید نسبت به کاهش سود خود در سه ماهه دوم سال 2016 هشدار داده است. این شرکت اعلام کرد که نرخ پائین اجاره کشتی ها و نیز افزایش قیمت سوخت موجب کاهش EBIT و EBITDA شده است. آلفالاینر افزوده است که این روند ممکن است در نیمه دوم سال 2016 برای هاپاگ لوید ادامه داشته باشد.

گرچه وضعیت مالی UASC مشخص نشده است اما درآمدهای این شرکت اماراتی به طور چشمگیری کمتر از همتای آلمانی خود است. EBITDA این شرکت اماراتی در سال 2015 برابر با 33 میلیون دلار بود. بر اساس ارزیابی های آلفالاینر UASC در سال گذشته نزدیک به 350 میلیون دلار نیز ضرر کرده است.

 

تعداد مشاهده (1522)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "چالش مالی دلیل ادغام دو غول کشتیرانی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید