6 اردیبهشت 1393

۴۸۱۰ میلیارد تومان طلب پیمانکاران در خزانه دولت بلوکه شد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

رئیس کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران:

۴۸۱۰   میلیارد تومان طلب پیمانکاران در خزانه دولت بلوکه شد

رئیس کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران با تأکید بر این‌که ۲۸ اسفند سال ۹۲ دولت با پرداخت ۴۸۱۰ میلیارد تومان به پیمانکاران موافقت کرد، گفت: با وجود واریز این مبلغ به خزانه توسط دولت، اما تاکنون پولی به پیمانکاران پرداخت نشده است.

حسن سعادتمند در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت:‌ سال گذشته یکی از مسئولان دولتی اعلام کرد که مطالبات پیمانکاران پروژه‌های عمرانی کمتر از 10 هزار میلیارد تومان است، این در حالی است که طلب ما از دولت بیشتر از این رقم و حدود 15 هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان "برای اعلام دقیق رقم مطالبات پیمانکاران از دولت هم‌اکنون مستندات کافی در اختیار نداریم،" افزود: با توجه به این‌که هنوز برخی از صورت حساب‌ها به سیستم ذی‌حسابی وارد نشده، ضمن آن‌که ضریب تعدیل قیمتی برای پروژه‌ها محاسبه نشده است نمی‌توان رقم دقیق مطالبات را اعلام کرد.

رئیس کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران با یادآوری این‌که اواخر سال گذشته دولت با پرداخت 4810 میلیارد تومان از طلب پیمانکاران پروژه‌های عمرانی موافقت کرد، گفت:‌ این مبلغ به خزانه و سایر حساب‌های مربوطه واریز و دستور پرداخت آن نیز برای شب عید ابلاغ و مقرر شد این میزان 28 اسفند سال گذشته به حساب پیمانکاران واریز شود.

سعادتمند با اشاره به این‌که باید اقدامات مربوطه برای توزیع این میزان طلب سال گذشته انجام می‌شد، اظهار کرد: متأسفانه با وجود این‌که سی و چند روز از سال جدید می‌گذرد، اما هنوز پولی به حساب پیمانکاران واریز نشده است.

وی در خصوص مابقی طلب پیمانکاران نیز گفت:‌ بر اساس اعلام دولت بقیه طلب ما تا پایان سال 93 تسویه می‌شود.

تعداد مشاهده (364)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "۴۸۱۰ میلیارد تومان طلب پیمانکاران در خزانه دولت بلوکه شد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید