8 اردیبهشت 1393

طرح تعبيه كارت مشخصات رانندگان در داخل اتوبوس‌هاي بين‌شهري

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

طرح تعبيه كارت مشخصات رانندگان در داخل اتوبوس‌هاي بين‌شهري

طي ابلاغ بخشنامه‌اي از سوي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، رانندگان ناوگان حمل و نقل مسافربري موظف‌اند كارت مشخصات راننده را در داخل اتوبوس نصب كرده و در معرض ديد مسافران قرار دهند.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، محسن حاجي اسماعيلي مديركل دفتر حمل و نقل مسافر اين سازمان با اعلام اين خبر، افزود: اين طرح با هماهنگي و طراحي تشكلهاي صنفي حمل و نقل مسافر به منظور اعمال نظارت بيشتر بر فعاليت رانندگان و امكان شناسايي آنان از سوي مسافران تهيه شده و شركت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافر، موظف شدند تا محلي را با ابعاد مناسب به عنوان كارت نگهدار در جلو اطاق اتوبوس‌هاي تحت پوشش تعبيه كرده و رانندگان كارت مشخصات خود را حاوي اطلاعات مربوط به شماره كارت هوشمند راننده، شماره انتظامي وسيله‌نقليه، مدير شركت و شماره تماس شركت مسافربري را در آن محل قرار دهند.

حاجي اسماعيلي انجام اين طرح را برقراري اعتماد و اطمينان بين مسافران حمل و نقل ناوگان عمومي و متصديان بخش ذكر كرد و  افزود: براساس موضوع ماده 14 ضوابط حمل و نقل مسافر، كارت شناسايي مشخصات راننده مي‌بايد در هنگام فعاليت بر روي لباس فرم راننده نصب شود.

وي تصريح كرد: اجراي اين بخشنامه از تاريخ 15 ارديبهشت ماه سال‌جاري الزامي بوده و در صورت بروز تخلف، موضوع در كميسيون رسيدگي به تخلفات شركت‌هاي مسافربري قابل طرح خواهد بود.

تعداد مشاهده (584)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "طرح تعبيه كارت مشخصات رانندگان در داخل اتوبوس‌هاي بين‌شهري"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید