10 خرداد 1393

فراخوان بین‌المللی تهیه فهرست پیمانکاران برقی‌‌سازی راه‌آهن/ سرپرست کنسرسیوم باید ایرانی باشد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

مدیر طرح برقی‌سازی راه‌آهن خبر داد

فراخوان بین‌المللی تهیه فهرست پیمانکاران برقی‌‌سازی راه‌آهن/ سرپرست کنسرسیوم باید ایرانی باشد

مدیر طرح برقی‌سازی راه‌آهن‌ از اعلام فراخوان بین‌المللی تهیه فهرست پیمانکاران برقی‌‌سازی راه‌آهن و مهلت تحویل اسناد تا پایان خرداد امسال خبر داد و گفت: در بخش کنسرسیوم الزاماً سرپرست باید شرکت ایرانی باشد و شرکت‌های خارجی به‌عنوان عضو کنسرسیوم مشارکت کنند.

خبرگزاری فارس: فراخوان بین‌المللی تهیه فهرست پیمانکاران برقی‌‌سازی راه‌آهن/ سرپرست کنسرسیوم باید ایرانی باشد

قاسم ساکتی در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران براساس سند چشم‌انداز 1404 تکلیف دارد، تا در مورد برقی سازی 6 هزار کیلومتر خطوط ریلی اقدام کند، پیرو این مسأله این شرکت در نظر دارد، به منظور انتخاب پیمانکار برای خطوطی که در اولویت برقی‌سازی قرار دارند، اقدام کند.

ی با بیان اینکه انجام این پروژه‌ها به صورت EPCF است، ادامه داد: تصمیم بر آن شد با انجام فراخوان و ارزیابی کیفی مناقصه‌گران و تهیه فهرستی از پیمانکاران واجد شرایط دراجرای طرح‌های برقی سازی خطوط ریلی استفاده شود.

مدیر طرح برقی سازی خطوط راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: شرکت‌ها و مشاوران داخلی و خارجی علاقمند جهت اجرای پروژه‌های برقی‌سازی خطوط ریلی با حضور در ‌فراخوان ارزیابی شده و واجدان شرایط در فهرست قرار خواهند گرفت و شرکت راه‌آهن برحسب اولویت اجرای پروژه‌های برقی‌سازی از فهرست مذکور جهت انتخاب پیمانکاران استفاده خواهد کرد.

ساکتی توضیح داد: ترکیب حضور مناقصه‌گران به صورت داخلی و خارجی بوده و پروژه‌ها به صورت طرح ساخت به همراه تأمین کننده مالی فاینانس خواهد بود؛ ارزیابی مناقصه‌گران در حوزه‌های مدیریتی، طراحی و مهندسی، تأمین، اجراء، تأمین کشنده‌های ریلی و تأمین کنندگان منابع مالی از محل فاینانس خواهد بود.

مدیر طرح برقی سازی خطوط راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: آگهی فراخوان ارزیابی کیفی برقی سازی خطوط راه‌آهن در اسفند ماه سال 1392 ‌صورت پذیرفت و فروش اسناد ارزیابی کیفی در پایان فروردین‌ماه امسال به اتمام رسیده است و مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی تا پایان خرداد‌ماه است.

ساکتی بیان کرد: پس از بررسی اسناد توسط کمیته فنی و بازرگانی، مناقصه‌گرانی که نمره قبولی را کسب و حداقل امتیازات لازم را اخذ کنند، در فهرست قرار می‌گیرند.

مدیر طرح برقی سازی خطوط راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: فهرست مذکور به مدت 2 سال اعتبار داشته و برای مرحله فنی و بازرگانی پروژ‌ه‌های برقی سازی خطوط راه آهن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساکتی بیان کرد: در همین راستا جلسه توجیهی در تاریخ 16 اردیبشهت‌ماه امسال برای مناقصه‌گران برگزار شد و توضیحات و تذکرات لازم انجام گرفت و به سوالات مطروحه پاسخ داد شد.

مدیر طرح برقی سازی خطوط راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه با توجه به تعداد پروژه‌ها باید از انحصاری کردن شرکت‌ها و مشاوران (پیمانکاران فرعی) توسط گروه‌های حاضر در فراخوان خودداری شود، بیان کرد: در این ارزیابی مجموعه شرکت‌های ایرانی خارجی مجاز هستند، در قالب کنسرسیوم و یا پیمانکار عمومی حضور یابند.

ساکتی بیان کرد: الزاماً سرپرست کنسرسیوم باید شرکت ایرانی باشد و شرکت‌های خارجی به‌عنوان عضو کنسرسیوم مشارکت کند؛ در این راستا الزاماً باید صلاحیت‌های لازم که در شرایط حضور در این ارزیابی مطرح شده است رعایت شود، در حوزه‌های مهندسی، تأمین‌، اجرا و بخش لکوموتیو شرکت‌ها و مشاوران ارزیابی خواهند شد؛ ضمن آنکه سوابق موسسه تأمین کننده مالی مورد ارزیابی قرار گرفته و رصد می‌شود.

تعداد مشاهده (520)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "فراخوان بین‌المللی تهیه فهرست پیمانکاران برقی‌‌سازی راه‌آهن/ سرپرست کنسرسیوم باید ایرانی باشد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید