17 خرداد 1393

آخرین جزئیات حادثه برخورد دو قطار باری و مسافری در محور تهران- مشهد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

آخرین جزئیات حادثه برخورد دو قطار باری و مسافری در محور تهران- مشهد

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن با بیان اینکه حادثه شب گذشته برخورد دو قطار باری و مسافری در حدفاصل ایستگاه سمنان و دامغان موجب جان‌باختن یکی از مسافران شد، گفت: تیم بررسی سانحه دلیل بروز این حادثه را به دقت بررسی و اعلام می‌کند.

خبرگزاری فارس: آخرین جزئیات حادثه برخورد دو قطار باری و مسافری در محور تهران-مشهد/خط‌آهن تهران-مشهد باز است

صادق سکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: شب گذشته حدود ساعت 22:10 قطار فوق العاده 9 طوس مسافری محور تهران مشهد در ایستگاه امروان، از توابع شهرستان دامغان دچار سانحه شد.

وی ادامه داد: سانحه بر اثر برخورد قطار مسافری با یک رام‌ قطار باری متوقف در ایستگاه صورت گرفت که منجر به جراحت تعدادی از مسافران شده و متأسفانه یکی از مسافران در این حادثه جان باخت.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن ادامه داد: برخی از مسافران که دچار جراحت سطحی شده بودند، ‌به صورت سرپایی مداوا شده و عده‌ای هم برای درمان به بیمارستان اعزام شدند.

وی تأکید کرد: بعد از وقوع این حادثه بلافاصله ‌کمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به‌ محل حادثه اعزام شد و از نزدیک به بررسی این سانحه پرداخت.

سکری با بیان اینکه نیرو‌های امدادی نیز در اسرع وقت بر سر صحنه اعزام شده بودند، گفت: حدود ساعت 3:30 بامداد امروز 16 خرداد، با پایان یافتن عملیات امداد‌رسانی‌ به مسافران قطار فوق‌العاده‌ 9 طوس تهران-مشهد، تعداد 32 نفر از مسافران جهت مداوا به بیمارستان اعزام شدند.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود به جز 3 نفر که نیاز به بستری شدن دارند، بقیه مسافران پس از انجام معاینه و مداوا سرپایی مرخص خواهند شد.

وی با بیان اینکه علت وقوع این حادثه پس از اتمام بررسی‌ کمیسیون عالی بررسی سانحه راه‌‌آهن به صورت دقیق مشخص خواهد شد، گفت: در این حادثه 2 سالن مسافری آسیب دیده از قطار مسافری مذکور، منفک و قطار فوق به سیر خود ادامه داد و سایر مسافران نیز توسط یک قطار فوق العاده به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن یادآور شد: در حال حاضر محور ریلی تهران-مشهد باز است.

بنابراین گزارش ظاهراً در حادثه برخورد قطار مسافری فوق‌العاده 9 طوس با قطار باری، 2 واگن آسیب‌ دیدند که مربوط به ‌قسمت جلو قطار بوده است.

مسافرانی که دچار جراحاتی شده‌اند، به بیمارستان ولایت دامغان اعزام شده‌اند.

به گزارش فارس روز گذشته  راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از اختصاص 16 رام قطار فوق‌العاده برای جابه‌جایی زائران خبر داده بود.

طبق اعلام مسوولان راه‌آهن این قطار‌ها شامل 6 رام قطار در محور تهران- بندرعباس و بالعکس‌، چهار رام قطار در محور تهران-اهواز و بالعکس، چهار رام قطار به محور ریلی تهران - شاهرود و بالعکس و دو رام قطار به محور تهران -زاهدان و زاهدان - تهران بوده است.

تعداد مشاهده (436)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آخرین جزئیات حادثه برخورد دو قطار باری و مسافری در محور تهران- مشهد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید