26 خرداد 1393

نیاز ایران به بیش از 400 فروند هواپیما برای یک دهه آینده

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

نیاز ایران به بیش از 400 فروند هواپیما برای یک دهه آینده

رئیس سازمان هواپیمایی كشوری در دیدار با نمایندگان شركت هواپیماسازی بمباردیر با توجه به نیاز كشور به بیش از 400 فروند هواپیما برای یك دهه آینده ایران را بازار مناسبی برای هواپیماهای ساخت شركت بمباردیر اعلام و از حضور این شركت در بازار ایران استقبال كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری، محمد سعید شرفی اظهارداشت: نماینده شركت هواپیما سازی بمباردیر در شمال آفریقا و خاورمیانه به اتفاق چند تن از شركای ایرانی با جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی كشوری دیدار و گفتگو كردند.

وی افزود: در این دیدار نمایندگان بمباردیر، ضمن معرفی انواع مختلف محصولات این شركت اعلام آمادگی كردند در راستای تامین هواپیماهای مسافربری، تامین قطعات و انتقال تكنولوژی به ایران با سازمان هواپیمایی كشوری همكاری كنند.

شرفی افزود: در این دیدار رئیس سازمان هواپیمایی كشوری نیز ضمن اشاره به شرایط خاص جغرافیایی ایران، تعدد فرودگاه ها و نیاز كشور به بیش از 400 فروند هواپیما برای یك دهه آینده، ایران را بازار مناسبی برای هواپیماهای ساخت شركت بمباردیر اعلام و از حضور این شركت در بازار ایران استقبال كرد.

مدیركل دفتر حقوقی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری خاطرنشان كرد: شركت هواپیماسازی بمباردیر نیز ضمن استقبال از همكاری با صنعت حمل و نقل هوایی ایران اعلام آمادگی كرد در صورت فراهم آمدن شرایط برای حضور در بازار ایران، نسبت به ورود هواپیماهای نو، دست دوم و جت های تجاری به بازار ایران اقدام كند.

وی تصریح كرد: شركت كانادایی بمباردیر از شركت های معتبر و مهم دنیاست كه ساخت هواپیماهای CRG مشتمل بر 99 صندلی به عنوان یكی از موفقترین هواپیماهای میان برد این شركت در دنیا به شمار می رود و تاكنون 1600 فروند از این هواپیماها توسط شركت مذكور ساخته و به بازارهای بین المللی وارد شده است.

 

تعداد مشاهده (1141)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "نیاز ایران به بیش از 400 فروند هواپیما برای یک دهه آینده"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید