14 تیر 1393

انتزاع پژوهشکده حمل‌و‌نقل از وزارت علوم و انتقال آن به‌ وزارت راه و شهرسازی

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

شورای گسترش آموزش عالی موافقت کرد

انتزاع پژوهشکده حمل‌و‌نقل از وزارت علوم و انتقال آن به‌ وزارت راه و شهرسازی

شورای گسترش آموزش عالی با انتزاع پژوهشکده حمل و نقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دانشگاه علم و صنعت) و انتقال آن به وزارت راه و شهرسازی و ادغام در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی موافقت قطعی کرد.

‌به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، اعضای شورای گسترش آموزش عالی با توجه به تصویب نامه شماره 563/93/206 مورخ 20/1/93 شورای عالی اداری ریاست جمهوری و مصوبه مورخ 11/3/93 هیئت امنای دانشگاه علم و صنعت ایران، با انتزاع پژوهشکده حمل و نقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دانشگاه علم و صنعت) و انتقال آن به وزارت راه و شهرسازی و ادغام آن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی موافقت قطعی کردند.

شورای عالی اداری ریاست جمهوری در تاریخ 20/1/93، پژوهشکده حمل و نقل را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتزع و به وزارت راه وشهرسازی منتقل کرده بود.

به دنبال افزایش کمی و کیفی فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی در شقوق مختلف حمل و نقل اعم از هوایی، زمینی، دریایی و ریلی و لزوم بسترسازی مناسب و برنامه‌ریزی‌های درازمدت برای استفاده بهینه از این فعالیت‌ها، پیشنهاد تأسیس پژوهشکده حمل و نقل مطرح و بر اساس مجوز شماره 6653/22 مورخ 26/7/82 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با جذب اعضای هیأت علمی متخصص و کارآمد، پژوهشکده حمل و نقل از سال 1382 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

پژوهشکده حمل و نقل دارای دو هدف عمده توسعه و گسترش پژوهش در زمینه‌های مرتبط با صنعت حمل و نقل و زمینه‌سازی مناسب برای ارتقاء فعالیتهای پژوهشی مرتبط است.

این پژوهشکده برای انجام فعالیت در زمینه‌های مختلف، گروه‌های اقتصاد حمل و نقل و توسعه پایدار، ایمنی حمل و نقل، برنامه‌ریزی حمل و نقل، حمل و نقل دریایی، هوایی، طرح و اجرای روسازی، زیرساخت‌ها، مقاوم‌سازی، مدیریت بحران و لجستیک و مدیریت سیستم‌های حمل و نقل را تشکیل داده است.

تعداد مشاهده (1369)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "انتزاع پژوهشکده حمل‌و‌نقل از وزارت علوم و انتقال آن به‌ وزارت راه و شهرسازی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید