18 مرداد 1393

پرداخت تسهیلات بدون سود برای خرید شناورهای مسافری

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

معاون امور بندری سازمان بنادر خبر داد
پرداخت تسهیلات بدون سود برای خرید شناورهای مسافری
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ارزش کل تسهیلات پیش بینی شده برای ساخت ۳۰ شناور جدید مسافری را ۹۰۰ ریال اعلام کرد و گفت: برای خرید شناورهای مسافری و گردشگری به متقاضیان تسهیلات با سود صفر درصدی پرداخت می‌شود.
به گزارش سازمان بنادر، علی جهاندیده با تاکید بر ظرفیت ها و توانمندی‌های ایران در زمینه توسعه دریامحور افزود: ایران یک کشور دریایی است و سازمان بنادر به عنوان مرجع دریایی کشور وظیفه خود می داند که در راستای ایجاد زیرساخت های مسافری ظرفیت سازی کند.
وی ادامه داد: ایران از پنج هزار و 800 کیلومتر نوار ساحلی برخوردار است که باید وجب به وجب آن به نفع مردم و ساحل نشینان آباد شود؛ این موضوع مهم بدان معناست که در تمامی این سواحل فرصت های ارزشمندی برای ایجاد اشتغال وجود دارد که باید از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل شوند.
جهاندیده اضافه کرد: تاکنون برای ساخت 30 فروند شناور مسافری در داخل کشور اقدامات وسیعی صورت گرفته است؛ از جمله اینکه تاکنون 20 فروند شناور با ظرفیت دو هزار و 500 صندلی در اختیار بهره برداران قرار گرفته و مردم نیز برای تجربه سفرهای ایمن دریایی از این امکانات بهره مند می شوند.
وی اضافه کرد: 10 فروند شناور باقیمانده نیز در آینده پس از تکمیل مراحل ساخت به آب اندازی شده و تحویل برداران تحویل خواهد شد.
معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد بهره گیری حداکثری مردم از دریا را جزو حق اساسی آنان می دانیم و بر همین اساس، با فراهم کردن شرایطی مناسب برای حمایت از سازندگان و بهره برداران شناورهای مسافری استاندارد، در تلاش هستیم تا ضریب ایمنی را در سفرهای دریایی شمال و جنوب کشور را افزایش دهیم.
به گفته جهاندیده، سازمان بنادر به متقاضیان خرید شناورهای مسافری و گردشگری از محل منابع داخلی خود تسهیلات بسیار مناسب با سود صفر درصد اعطاء می کند.
وی هدف از نوسازی و اضافه کردن شناورهای جدید به ناوگان مسافری دریایی کشور را ارتقای ایمنی، افزایش سرعت ترددها و فراهم کردن شرایط لازم برای تأمین رفاه مردم در خصوص تجربه سفرهای دریایی لذتبخش دانست.
جهاندیده ارزش کل تسهیلات با سود صفر درصدی پیش بینی شده برای ساخت 30 شناور جدید مسافری را بالغ بر 900 ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون حدود 500 میلیارد ریال از این تسهیلات به  بهره برداران تخصیص یافته است.

تعداد مشاهده (570)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "پرداخت تسهیلات بدون سود برای خرید شناورهای مسافری"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید