10 آبان 1393

به کشتی‏های یخچالدار نیاز داریم

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

به کشتی‏های یخچالدار نیاز داریم

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه «80 درصد واردات روسیه از مسیر بندر سن پترزبورگ انجام می‏شود»، گفت:‌ برای ورود قوی به بازار روسیه به کشتی‏های یخچالدار نیاز داریم.

مجتبی خسروتاج امروز در حاشیه انتخابات اتاق اصناف ایران در مصاحبه با خبرنگاران افزود: ‌صادرات میوه و سبزی‏ها به روسیه به ناوگان حمل و نقل کارآمد نیاز دارد و موافقت نامه‌هایی منعقد و زیرساخت‌های بانکی برای تسهیل مبادلات تجاری دو کشور فراهم شود.

خسروتاج گفت: همه صادرکنندگان از شرایط روسیه و بازار آن آگاهی دارند و میزان مصرف میوه و قیمت آن را در روسیه می‏دانند و البته برغم اینکه روسیه واردات میوه از کشورهای دیگر را تحریم کرده است، اروپایی‌ها مسیر دور زدن تحریم‌ها را بلدند و تلاش می‏کنند میوه خود را به روسیه صادر کنند و در حال حاضر هم در بازار روسیه میوه و مواد غذایی اروپایی وجود دارد.

قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت اظهار داشت: صادرکنندگان برای اینکه حرکت جهشی در صادرات به روسیه اغاز کنند باید پیش نیازها و ساختارهایی کارامدی داشته باشند و یکی از زیرساخت‌ها کانتینر یخچال‌دار است که دولت مصوب کرده است به ازای خرید هر کانتینر یخچال‌دار داخلی، دو کانتینر یخچال دار هم وارد شود.

خسروتاج افزود: صادرات میوه از طریق دریای خزر هم به اسکله‌هایی نیاز است که کانتینرهای یخچالی را تخلیه کند و آستاراخان حدود 18 ترمینال دارد و همه آنها عمدتا برای تخلیه بار فله طراحی شده‌ است.

 

تعداد مشاهده (679)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "به کشتی‏های یخچالدار نیاز داریم"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید