18 آبان 1393

با نادیده گرفتن امنیت پرواز هواپیماهای مسافربری / وزارت خزانه‌داری آمریکا بخشنامه جدید در مورد تحریم ایران صادر کرد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

با نادیده گرفتن امنیت پرواز هواپیماهای مسافربری

وزارت خزانه‌داری آمریکا بخشنامه جدید در مورد تحریم ایران صادر کرد

خبرگزاری تسنیم: وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بخشنامه جدیدی اعلام کرد ایرلاین های غیرآمریکایی نمی‌توانند از طریق مؤسسات مالی آمریکایی پولی بابت عبور از آسمان ایران یا فرود اضطراری در خاک ایران به این کشور پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی اکسپرت لاو بلاگ، اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، ایرلاین‌های غیرآمریکایی نمی‌توانند از طریق مؤسسات مالی آمریکایی پولی بابت عبور از آسمان ایران یا فرود اضطراری در خاک این کشور پرداخت نمایند.

بر اساس این بخشنامه جدید، پرداخت‌های شرکت‌های هواپیمایی خارجی نمی‌تواند از طریق سیستم مالی آمریکا صورت پذیرد، یعنی تنها شرکت‌های هوایی آمریکایی می‌توانند از سیستم مالی آمریکا برای پرداخت پول بابت پرواز بر فراز آسمان ایران یا فرود اضطراری در این کشور استفاده کنند.

این تغییر سیاست پس از آن صورت گرفته است که گزارش‌های جدید حکایت از افزایش حجم پروازهای بین المللی بر فراز آسمان ایران دارد، زیرا شرکت‌های هوایی کمتر از آسمان کشورهای عراق و اوکراین استفاده می‌کنند. دو شرکت ایرفرانس و ویرجین آتلانتیک، پروازهای خود از آسمان عراق را به حالت تعلیق در آورده‌اند.

طبیعتاً این بخشنامه فضا را برای استفاده شرکت‌های غیرآمریکایی از مؤسسات مالی غیرآمریکایی جهت پرداخت پول به ایران باز گذاشته است، اما با توجه به جریمه‌های هنگفت اعمال شده از سوی آمریکا علیه بانک‌های خارجی به‌دلیل همکاری با ایران، احتمالاً بانک‌های خارجی تمایلی به تن دادن به این پرداخت‌های پرریسک نخواهند داشت، به‌خصوص اینکه رقم این پرداخت‌ها نیز ناچیز است.

تعداد مشاهده (958)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "با نادیده گرفتن امنیت پرواز هواپیماهای مسافربری / وزارت خزانه‌داری آمریکا بخشنامه جدید در مورد تحریم ایران صادر کرد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید