25 آبان 1393

آغاز به‌کار پایانه کانتینری 250هکتاری در بندر شهیدرجایی

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:
2/8

معاون سابق سازمان بنادر خبر داد

آغاز به‌کار پایانه کانتینری 250هکتاری در بندر شهیدرجایی

مدیرعامل یکی از شرکت‌های دریایی گفت: پایانه کانتینری بندر شهید رجایی به مساحت 25 هکتار و با ظرفیت تخلیه و بارگیری 150 هزار TEU کانتینر فردا به بهره‌برداری می‌رسد.

‌‌سعید ایزدیان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت‌: برای ساخت این پایانه تخلیه و بارگیری بندر شهید رجایی حدود 800 میلیارد ریال‌ سرمایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه این پایانه دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری 150 هزار TEU کانتینر در سال است، اظهار داشت: بندر شهید رجایی دارای ظرفیت اسمی 6 هزار TEU کانتینر در روز است که این پایانه برای تکمیل ظرفیت اسمی، تخلیه و بارگیری این بندر نقش موثری خواهد داشت.

ایزدیان ادامه داد: همچنین پایانه با 504 متر ریل به شبکه ریلی کشور و شبکه بین المللی متصل شده است که این مهم از خصوصیات و مشخصات خاص این ترمینال است، موجب خواهد شد بار با سرعت بالایی وارد شبکه ریلی شود و نیاز به کامیون برای خروج بار از پایانه به ریل از چرخه جابه‌جایی بار حذف شود.

* شناور تانکر ایرانی پس از دو سال وقفه‌ به اروپا رفت

مدیرعامل شرکت فارسیسان آسیا (از مجموعه هلدینگ توسعه ترابر ایرانیان) ‌با اشاره به اینکه هفته گذشته اولین شناور تانکر از ایران به اروپا رفت، اظهار داشت: از دو سال پیش تانکر ایرانی به اروپا نرفته بود که خوشبختانه هفته گذشته این اتفاق افتاد و امیدواریم پس از نشست مسئولان وزارت خارجه در مسقط عمان شرایط بهتری رخ دهد.

وی با بیان اینکه به زودی دو تانکر دیگر با ظرفیت بالاتر به ناوگان دریایی افزوده می شود، بیان کرد: باوجود تمام تنگناها‌یی که در تحریم داشته‌ایم خوشبختانه فعالیت خود‌ را ادامه دادیم و تمامی برنامه‌ها طبق روال گذشته انجام می‌شود.

 

تعداد مشاهده (1302)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آغاز به‌کار پایانه کانتینری 250هکتاری در بندر شهیدرجایی "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید