29 آذر 1393

هنوز مقدمات آزادسازی بلیط هواپیما فراهم نشده است

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

معاون وزیر راه و شهرسازی:

هنوز مقدمات آزادسازی بلیط هواپیما فراهم نشده است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه در دستورالعمل جدید شرکت‌های هواپیمایی باید حداقل ۵ هواپیما داشته باشند، گفت: هنوز مقدمات آزادسازی قیمت بلیط هواپیما فراهم نشده است.

علیرضا جهانگیریان در مراسم رونمایی دستورالعمل تاسیس و فعالیت شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: در آیین‌نامه جدید کفایت شرکت‌های هواپیمایی به لحاظ مالی سرمایه‌ای و صلاحیت‌های بازرگانی به طور گسترده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های هواپیمایی موجود باید ضوابط دستورالعمل جدید را رعایت کنند بیان کرد: طی مهلتی که به ایرلاین‌های داخلی داده‌ایم آنها موظف هستند شرایط خود را با دستورالعمل تاسیس و فعالیت شرکت‌های هواپیمایی تطبیق دهند.

جهانگیریان  با بیان اینکه براساس ضوابط این دستورالعمل هر ایرلاین داخلی باید حداقل 5 هواپیما داشته باشد، گفت: بسته به فعالیت شرکت‌های هواپیمایی که از هواپیماهای کوچک یا بزرگ استفاده کنند کفایت مالی و سرمایه‌ای آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ایرلاین‌های داخلی برای پروازهای بین‌المللی باید 5 هواپیما با مشخصات و استانداردهای بین‌المللی داشته باشند بیان کرد: هم‌اکنون 16 ایرلاین فعال در کشور داریم و مجوز فعالیت 2 ایرلاین دیگر از سوی شورای عالی هواپیمایی تعلیق شده است. تمام 18 ایرلاین داخلی باید افزایش سرمایه دهند البته شاید برخی نیازی به افزایش سرمایه نداشته باشند اما باید با خود را با دستورالعمل جدید تطبیق دهند.

وی با اشاره به اینکه  هنوز مقدمات آزادسازی قیمت بلیط فراهم نشده است، بیان کرد: بخشنامه فارسی‌سازی بلیط هواپیما به همه ایرلاین‌ها ابلاغ شده و به جز چند شرکت هواپیمایی بقیه بلیط‌های خود را هم به انگلیسی و هم به فارسی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

جهانگیریان همچنین از جدا شدن پروازهای چارتری از پروازهای برنامه‌ای خبر داد و گفت: شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند تا براساس یک سقف مشخص بلیط را به صورت چارتر به فروش برسانند.

تعداد مشاهده (1264)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "هنوز مقدمات آزادسازی بلیط هواپیما فراهم نشده است"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید