29 آذر 1393

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ارزش 21 هزار میلیارد ریال در بنادر کشور

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

با حضور وزير راه و شهرسازي انجام شد

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ارزش 21 هزار میلیارد ریال در بنادر کشور

با حضور وزير راه و شهرسازي، مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي، نمايندگان مجلس، استاندار هرمزگان و ديگر مسوولان قرار داد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ارزش 21 هزار میلیارد ریال در بنادر کشور به امضا رسيد.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت راه وشهرسازي، اسناد قراردادهای سرمایه‌گذاری بیش از 21 هزار میلیارد ریال در بنادر کشور با اشتغالزایی 2 هزار و 703 نفر با حضور وزير راه و شهرسازي در مراسم روز حمل و نقل سازمان بنادر و دريانوردي به امضاي بخش خصوصي رسيد.

انعقاد 45 فقره قرارداد به ارزش بیش از 18 میلیارد ریال طی 8 ماه گذشته از سال 93 و جذب مبلغ 46490 میلیارد ریال به صورت تجمعی از ديگر سرمايه‌گذاري‌هاي صورت گرفته در بنادر كشور توسط بخش خصوصي بود‌ه است.

قراردادهاي امضا شده شامل سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندر چابهار شامل احداث مخازن و انبارهای نگهداری فرآورده های پتروشیمی است.

همچنين احداث مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی سنگین، احداث آب شیرین‌کن، احداث پایانه کانتینری از جمله طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان هرمزگان است.

در استان خوزستان نیز «توسعه مخازن نگهداری فرآورده های نفتی»، «احداث و بهره‌برداری از تأسیسات و تجهیزات دریافت و بازیافت ضایعات شناورها»، «احداث و بهره‌برداری از مرکز لجستیکی کالا و کانتینر (ICD) و «کارخانه تصفیه و بسته‌بندی روغن خوراکی» به عنوان طرح سرمایه‌گذاری به امضا رسید.

بنا بر اين گزارش، در استان بوشهر سه طرح سرمایه‌گذاری در زمینه «احداث نیروگاه برق»، «ایجاد پایانه کانتینری شامل احداث زیربناها، تسهیلات عمومی، تأمین تجهیزات محوطه و اسکله» و «احداث پایانه نفتی با ظرفیت کلی 50 هزار مترمکعب و ظرفیت پذیرش کشتی‌های 35 هزار تنی» به انجام می‌رسد.

تعداد مشاهده (1318)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ارزش 21 هزار میلیارد ریال در بنادر کشور"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید