10 دی 1393

ساخت متروی تبریز به یک شرکت ترکیه‌ای واگذار شد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

ساخت متروی تبریز به یک شرکت ترکیه‌ای واگذار شد

خبرگزاری تسنیم: پروژه ساخت متروی تبریز و بزرگراه تبریز- بازرگان به ارزش مجموع ۱.۸ میلیارد دلار به یک شرکت ترکیه‌ای واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری کاستمز تودی، ایران با هدف افزایش همکاری‌های اقتصادی در عرصه بین‌المللی، در حال اجرای پروژه‌هایی مهم با همکاری ترکیه است. در کنار یک پروژه ساخت بزرگراهی 300 کیلومتری، امتیاز یک پروژه مهم زیرساختی در ایران نیز به یک شرکت ترک داده شده است.

ایران عملیات ساخت متروی تبریز را به شرکت برگیز اینشاعت آنکارا واگذار کرده است. برفو توتوملو، عضو هیئت مدیره شرکت برگیز  اینشاعت گفت: این پروژه ساخت مترو با هزینه 850 میلیون دلاری تکمیل خواهد شد.

وی افزود: «این خط مترو که ما بابت آن یک موافقتنامه اولیه به امضا رسانده‌ایم، از فرودگاه تبریز شروع می‌شود و با عبور از مرکز شهر، به جاده کمربندی می‌رسد. ما قصد داریم این پروژه را تا سال 2017 تکمیل کنیم. گروهی از مسئولان تبریز آمده‌اند و پروژه‌های قبلی ما را دیده‌اند

وی با بیان اینکه پروژه ساخت بزرگراه تبریز- بازرگان، به‌عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های بزرگراهی ایران نیز به شرکت برگیز اینشاعت واگذار شده است، گفت: «ما یک پروژه ساخت بزرگراهی 255 کیلومتری را با ایران امضا کرده‌ایم. در این پروژه از مدل ساخت-اجرا-انتقال استفاده خواهد شد، و حدود یک میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. با احتساب متروی تبریز این دو پروژه 1.8 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت

برای احداث بزرگراه تبریز- بازرگان، ایران , ترکیه یک شرکت مشترک ایجاد کرده‌اند. شرکت برگیز اینشاعت 65 درصد و وزارت راه و شهرسازی ایران 35 درصد سهام این شرکت جدید را دارا هستند.

تعداد مشاهده (1292)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "ساخت متروی تبریز به یک شرکت ترکیه‌ای واگذار شد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید