11 اسفند 1393

آغاز عملیات اجرایی توزیع سوخت بر اساس پیمایش از اردیبهشت 94

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

آغاز عملیات اجرایی توزیع سوخت بر اساس پیمایش از اردیبهشت 94

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آغاز طرح توزیع سوخت بر اساس پیمایش از اول اردیبهشت سال آینده به ناوگان جاده ای خبر داد و گفت: توزیع سوخت گازوییل بر اساس مستنداتی مانند بارنامه، صورت وضعیت و CMR صورت می گیرد که این مدارک اخذ و در اختیار شرکت نفت قرار خواهد گرفت.

شهرام آدم نژاد در آخرین نشست خبری خود در سال 93 در خصوص نتایج بدست آمده از نخستین همایش بین المللی سیستم های هوشمند حمل و نقل جاده ای بر عملکرد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال 93 و سیاست های سازمان در خصوص توزیع سوخت بر اساس پیمایش اظهاراتی بیان داشت.

وی در ابتدا گفت: با برگزاری نخستین همایش سیستم های هوشمند حمل و نقل جاده ای، ارتباط و تعاملی خوب میان تولیدکنندگان، صنعت و مصرف کنندگان سیستم های هوشمند جاده ای برقرار شد.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: 1200 نفر در این همایش شرکت کردند که از 433 مقاله، 253 مقاله در قالب سخنرانی و پوستر در نشریه همایش به چاپ سید.

وی افزود: در همین راستا جامعه دانشگاهی استقبال خوبی از همایش انجام داد و 9 کارگاه آموزشی-تجربی در سالن های جداگانه به حضور 58 نفر از اساتید برجسته و فعال در سازمان های راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راهور و دانشگاه ها برگزار شد که در نهایت تمام مقالات در 9 نشریه تخصصی-علمی به چاپ خواهد رسید.

آدم نژاد با بیان اینکه بسیاری از حوزه های ITS بومی سازی شده است، خاطرنشان کرد: این مسئله می تواند موجب اشتغال زایی و توسعه ITS در کشور شود.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به تعمیرات احتمالی در سال آینده گفت: سیستم های هوشمند WIN(توزین) در حال بررسی و شناسایی معادل و محل استقرار ناوگان جاده ای به منظور کنترل و اجازه عبور از مبدا هستیم.

وی افزود: بار غیر مجار قابل حمل از سوی ناوگان باری در جاده ها موجب آسیب و کاهش کیفیت رویه آسفالت جاده می شود.

تقسیم بندی تلفات ناشی از تصادفات

آدم نژاد در بخش دیگری از سخنان خود، با توجه به تقسیم بندی تلفات جاده ای به دو بخش برون شهری و درون شهری تصریح کرد: بر اساس بررسی های سازمان راهداری، تصادفات باید به ناحیه مسکونی و غیر مسکونی تقسیم شود زیرا با مدیریت سرعت در نواحی مسکونی با استفاده از سیستم های ITS احتمال بروز خطر و تلفات در این مناطق کاهش خواهد یافت.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به سیستم های ITS نصب شده تا پایان سال 93 یادآور شد: در مجموع، تعداد 400 دستگاه دوربین ثبت تخلفات در راه های کشور نصب شده است که بر اساس آن میانگین سرعت غیر مجاز 7 کیلومتر بر ساعت کاهش یافته است. همچنین در سال آینده تمام شریان های کشور، بالغ بر 34 هزار کیلومتر به این دوربین ها مجهز خواهند شد.

وی در ادامه بیان داشت: از ابتدای سال تا هفته گذشته، 2 میلیون برگ جریمه به درب منزل متخلفان ارسال شده است.

آدرم نژاد با اشاره به تعداد سیستم های WIN نصب شده در سطح راه های کشور گفت: در سال جاری 18 دستگاه به بهره برداری خواهد رسید و سال آینده نیز شاهد نصب 35 دستگاه کنترل توزین و مدیریت آنها به صورت یکپارچه خواهیم بود.

وی افزود: روزانه 90 هزار تردد در خصوص حمل بار در کشور شکل می گیرد که با استفاده از سیستم WIN متخلفان و کامیون های با بار غیرمجاز در صورت شناسایی تخلیه و جریمه خواهند شد.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به بخشنامه دولت در خصوص توزیع سوخت بر اساس پیمایش به خودروهای گازوئیل سوز اظهار داشت: تا شهریور سال 95 تمام ناوگان عمومی اعم از درون شهری و برون شهری با نصب دستگاه GPS به صورت یکپارچه پایش خواهند شد و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اطلاعاتی اعم از میزان پیمایش و مسائل مرتبط را به شرکت نفت ارسال و در این صورت سوخت مورد نظر بر اساس پیمایش به فرد تعلق می گیرد.

اهداف و مشکلات پیش روی اجرای طرح توزیع سوخت بر اساس پیمایش

وی از شروع این پروژه در تاریخ یک اردیبهشت سال آینده خبر داد و گفت: توزیع سوخت گازوییل بر اساس مستنداتی مانند بارنامه، صورت وضعیت و CMR صورت می گیرد که این مدارک اخذ و در اختیار شرکت نفت قرار می گیرد.

آدم نژاد با اشاره به اهداف اجرای این پروژه بیان داشت: اقدام اول در جهت مشخص شدن میزان طبقه بندی و مصرف سوخت بود و گام بعدی عدم افزایش سوخت مصرفی نسبت به زمان فعلی است.

وی با بیان اینکه سازمان راهداری آمادگی اعلام پایش های انجام شده بر روی ناوگان جاده ای را به صورت ماهانه و هفتگی دارد بیان داشت: طبق توافق صورت گرفته با شرکت نفت، عملکرد ناوگان جاده ای با یک ماه تاخیر به شرکت نفت ارسال می شود.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به مشکلات احتمالی در خصوص اجرای این طرح خاطرنشان کرد: پیش بینی شرایط اعتباری و کمک به رانندگان ناوگان از جمله کمک های ما برای فعالان این حوزه به شمار می رود. همچنین رانندگانی که از یک بارنامه چندبار استفاده کنند یا اصلا استفاده نکنند از دریافت سوخت منع خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به صدور بارنامه های صوری یادآور شد: در سیستم آنلاین، فرد صادر کننده بارنامه شناسایی و تمامی هزینه ها، مالیات ها و عوارض از سوی وی باید پرداخت شود.

آدم نژاد در پایان گفت: درجا کار کردن خودرو و شرایط آب و هوایی در این سامانه در نظر گرفته شده است.

 

تعداد مشاهده (1521)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آغاز عملیات اجرایی توزیع سوخت بر اساس پیمایش از اردیبهشت 94"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید