18 اسفند 1393

کمیسیون ایمنی راه‌ها مسئول جدید بررسی استاندارد خودرو

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

وزیر راه و شهرسازی خواستار شد

کمیسیون ایمنی راه‌ها مسئول جدید بررسی استاندارد خودرو

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه در صورت لزوم کمیسیون ایمنی راهها نیز رسیدگی به استاندارد این خودروها را در دستور کار قرار می‌ دهد، گفت: توسعه حمل و نقل ریلی در دستور کار دولت است.

عباس آخوندی در حاشیه دهمین همایش سراسری روسای پلیس راه ناجا با اشاره به آسفالته شدن 2500 کیلومتر راه روستایی در سال جاری خبر داد و با تاکید بر گسترش حمل و نقل ریلی در اطراف کلانشهرها اظهار داشت: موضوع گسترش حمل و نقل ریلی در دولت فعلی در دستور کار است و با توجه به ترددهای روزانه بسیار در حاشیه شهر تهران، به دنبال راه اندازی متروی بین شهری هستیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به عنوان مثال روزانه 120 هزار خودرو در مسیر تهران به کرج در تردد هستند که این شرایط در برخی شهرهای دیگر نیز وجود دارد.

وی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است خطوط ریلی منتهی به پایتخت 3 و 4 خطه شود و قرارداد این موضوع برای مسیرهای تهران کرج، کرج قزوین و تهران قم منعقد شده و در مسیر تهران پرند و پرند به گرمسار نیز در دست بررسی است.

آخوندی در پاسخ به تسنیم در خصوص بازنگری در ایمنی خودروهای پرتصادف در کمیسون ایمنی راه ها همچون موضوع اسکانیا خاطرنشان کرد: موضوع ایمنی خودروها همواره در کمیسیون ایمنی راه‌ها مورد بحث است و در حال حاضر نیز امنیت کامیون ها در دست بررسی است.

وی در پایان در خصوص خودروهای سواری نیز گفت: گرچه خودروهای سواری استانداردهای خود را دارند ولی در صورت لزوم کمیسیون ایمنی راهها نیز رسیدگی به استاندارد این خودروها را در دستور کار قرار می‌ دهد.

تعداد مشاهده (1319)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "کمیسیون ایمنی راه‌ها مسئول جدید بررسی استاندارد خودرو"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید