1 اردیبهشت 1394

انعقاد قرارداد خرید 500 دستگاه واگن مسافری با کشور خارجی‌ به ارزش 700 میلیون یورو

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:
/5

مدیرعامل شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء خبر داد

انعقاد قرارداد خرید 500 دستگاه واگن مسافری با کشور خارجی‌ به ارزش 700 میلیون یورو

مدیرعامل شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء با اشاره به انعقاد قرارداد خرید 500 دستگاه واگن مسافری از کشور خارجی در اردیبهشت‌ماه، گفت: ارزش این واگن‌ها حدود 700 میلیون یورو است که 75 درصد آن از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود.

سید حسن موسوی‌نژاد درباره برنامه رجاء برای نوسازی ناوگان مسافری و از رده خارج کردن ناوگان فرسوده اظهار داشت: روال تهیه و تامین ناوگان نو و خریداری آن زمان‌بر است‌ و مطالعه، مذاکره و انعقاد قرارداد و‌ عملیات خرید و ورود به ناوگان لازم دارد.

وی با اشاره به قرارداد خرید 500 دستگاه واگن مسافری‌ برای رجاء اظهار داشت: ‌‌از اوایل سال گذشته مذاکراتی با شرکت‌های خارجی برای تأمین ناوگان آغاز شد‌ که امیدواریم در ‌اردیبهشت‌ماه جاری به امضاء قرارداد برسد.

مدیر عامل شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء اضافه کرد: در مورد انتخاب نوع شرکت، نوع واگن‌ و تعیین قیمت واگن‌ها به نتیجه رسیده‌ایم و در اردیبهشت ماه قرارداد به امضاء می‌رسد.

موسوی‌نژاد در پاسخ به سؤال معرفی شرکت و کشور طرف قرارداد رجاء اظهار داشت: شرکت و کشور طرف قرارداد را پس از امضای قرارداد اعلام رسمی ‌می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء درباره نحوه تأمین مالی خرید 500 دستگاه واگن مسافری بیان کرد: بخشی از منابع مالی برای انعقاد این قرارداد از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود، بانک عامل مشخص شده و مطالعات FD مورد درخواست در اختیار بانک است، ضمن آنکه بانک پروژه ما را تصویب کرده است.

موسوی با اشاره به اینکه بانک عامل، بانک صنعت و معدن است، افزود: تعداد این واگن‌ها 500 دستگاه به مبلغ 600 تا 700 میلیون یورو است، از این میزانِ 600 میلیون یورو، تا 75 درصد تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: تحویل این واگن‌ها حدود 1 سال پس از بازگشایی خط اعتباری LC آغاز می‌شود و به مدت 2 سال روند ورود آن به ناوگان ادامه می‌یابد و قطعاً تاثیر جدی در نوسازی ناوگان مسافری کشور دارد.

تعداد مشاهده (907)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "انعقاد قرارداد خرید 500 دستگاه واگن مسافری با کشور خارجی‌ به ارزش 700 میلیون یورو"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید