چاپ خبر
یکشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۴
مذاکره لوفت‌هانزا با ایران برای ساخت فرودگاه

مذاکره لوفت‌هانزا با ایران برای ساخت فرودگاه

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران از درخواست لوفت‌هانزا برای سرمایه‌گذاری در زمینه احداث فرودگاه در ایران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ایران بازاری نوظهور دارد و پس از لغو تحریم‌ها، شرایط برای رفت و آمدهای تجاری باز می‌شود، این شرکت تقاضا دارد که در ایران سرمایه‌گذاری مستقیم داشته باشد.

محمود نجفی‌عرب با تشریح جزئیات مذاکرات لوفت‌هانزا با شرکت‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری در ایران گفت: این شرکت که هم‌اکنون سهم خوبی از بازار هوایی دنیا دارد، تلاش دارد که به بازار ایران وارد شود و در آن سرمایه‌گذاری داشته باشد.

وی افزود: این مذاکرات که طی هفته های گذشته انجام شده است، سرمایه گذاری برای احداث فرودگاه و برقراری خطوط پروازی را پیگیری می کند، این در حالی است که اکنون بسیاری از کشورها و سرمایه گذاران دنیا، ایران را به عنوان یک بازار نوظهور می دانند و بنابراین تلاش دارند با توجه به اشباع شدن بازارهای دیگر دنیا، در ایران بهترین اقدام را برای کسب سود انجام دهند.

وی تصریح کرد: آنگونه که در مذاکرات مطرح شده، برقراری خطوط هوایی میان غرب و شرق در دستور کار قرار گرفته است و بنابراین باید اطلاعات دقیقی از شرایط سرمایه‌گذاری ایران به این چنین سرمایه‌گذارانی ارائه داد.

نجفی‌عرب خاطرنشان کرد: در این میان اتاق بازرگانی نیز با اشراف به این موضوع که سرمایه‌گذاران نیاز به اطلاعات دارند، در تلاش است که بتواند پکیج‌های مختلف سرمایه‌گذاری و اطلاعات مرتبط با پروژه‌ها را جمع آوری کند و شرایط را برای جذب هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران مهیا کند.

انتهای پیام/.