قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی ارزان و قابل حمل

خبر

در دستگاه های اکسیژن ساز سدان مد با استفاده از کمپرسور هوا به داخل دستگاه کشیده می شود و با استفاده از فیلتر، گرد و غبار موجود در هوا فیلتر شده و هوای خالص تر از گرانول های زئولیت که در داخل دستگاه قرار داده شده اند، عبور داده می شود. از این رو تمایل دارند دستگاهی خریداری کنند که هم کوچک و کم وطن بوده تا قابلیت حمل آن آسان تر باشد و هم دستگاه در صورت وجود برق مثل بقیه اکسیژن سازها با برق کار کرده و هم دارای باتری بوده و براحتی بتوان با شارژ کردن آن در داخل اتومبیل به مسافرت رفته و به بقیه کارهای خود مشغول شد. در این صورت می توانند با استفاده از این دستگاه براحتی تنفس کرده و تا بهبودی کامل، در منزل استراحت کنند. • اکسیژن ساز ثابت یا به اصطلاح اکسیژن ساز خانگی در ظرفیت های ۳ و ۵ و ۸ و ۱۰ لیتر در دقیقه تولید و عرضه می گردند (منظور از ۳ یا ۵ لیتر در دقیقه، ماکزیمم حجم و فلوی تولیدی دستگاه اکسیژن ساز می باشد.) که اکسیژن مورد نیاز بیماران را به صورت سیستم پیوسته یا Continuous تولید می کنند. انواع دستگاه های اکسیژن ساز در ظرفیت های کاری مختلف مانند 3، 5، 8 و یا 10 لیتر در دقیقه از معتبرترین برندها در درمان کالا معرفی گردیده اند.

با استفاده از اکسیژن ساز خانگی در این مکان پرستاران می توانند به راحتی افراد سالمند وابسته به اکسیژن را جابجا کرده و به محوطه ببرند. حداقل ظرفیت تولید اکسیژن در اکسیژن ساز خانگی ۳ لیتر در دقیقه می باشد و این ظرفیت در مصارف صنعتی به ۱۵۰۰ مترمکعب در ساعت می رسد. یک ژنراتور تولید نیتروژن به ظرفیت ۱۱۵ مترمکعب در ساعت، حدود ۰.۱۵ مترمکعب گاز طبیعی، ۰.۱۴ کیلووات ساعت برق و ۰.۰۵ مترمکعب آب به ازای هر مترمکعب نیتروژن مصرف می نمایند. یک مخزن جهت ذخیره سازی اکسیژن تولید شده توسط دستگاه و مخزن دیگر جهت ذخیره کردن گازهای اضافی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه اکسیژن ساز با کمک کمپرسور، فشار اکسیژن ذخیره شده در محفظه را بالا برده و فشار آن را به 220 میلیمتر جیوه میرساند. همانطور که در بالا گفته شد، اکسیژن ساز مکانیزم و عملکرد پیچیده ای ندارد و خیلی راحت نصب و استفاده می شود. اکسیژن با خلوص بالا شدیدا قابل اشتعال است. یکی ازویژگی های مهم این دستگاه، دارا بودن نمایشگرLCD بوده که به وسیله ی آن می توان درصد خلوص اکسیژن را رؤیت نمود بعلاوه دارای سنسورهایی می باشد که با کاهش میزان فشار یا خلوص اکسیژن و یا نوسان برق هشدارمی دهد.

های ثابت، توان تولیدی اکسیژن کمتری دارند.

دستگاه اکسیژن ساز با فشرده کردن مولکول های هوا نیتروژن موجود در هوا را گرفته و غلظت اکسیژن در همان مقدار هوا را تا ۹۷ درصد می رساند. زیرا تنفس اکسیژن خالص میزان سوخت و ساز بدن را تا ۴۰ درصد افزایش داده و افراد می توانند با ورزش کردن همراه تنفس اکسیژن غنی شده تا ۴۰ درصد سریعتر وزن خود را کم کنند. خانواده ها برای سالمندان خود که مشکل قلبی و یا تنفسی دارند، نیز ترجیح می دهند از اکسیژن ساز خانگی پرتابل استفاده کرده و هنگام جابجایی آنها و یا بیرون بردن از منزل جهت هواخوری و یا کارهای دیگر مشکلی نداشته باشند. اکسیژن ساز ها از دیدگاه استفاده کاربر نیز به دو دسته ثابت (stationary) و قابل حمل پرتابل (portable) تقسیم میگردند که همان طور که از نام دسته بندی مشخص است، اکسیژن ساز های ثابت معمولا در گوشه ای از منزل با محل درمان گذاشته می شود و فرد نیازمند از آن استفاده میکند. در این مقاله برانکارد به معرفی چند نوع دستگاه اکسیژن ساز پرداخته است که کیفیت و اعتبار برند آنها، رضایت کاربر را فراهم میکند. البته، این بدین معناست که نسبت به اکسیژن سازهای ثابت، توان تولیدی اکسیژن کمتری دارند. اما به طور کلی این دستگاه سنگین تر است و حجم بالایی دارد و جا به جایی آن نسبت به دستگاه های قابل حمل سخت تر می باشد.

قبل از ورود به مشعل، نسبت هوا و گاز طبیعی مورد نیاز تنظیم می شود.در محفظه احتراق، گاز طی یک فرآیند گرمازا و به طور کامل سوزانده می شود. پس از اشباع شدن گرانول ها، فشار کاهش داده می شود و دوباره عملیات احیاء انجام می پذیرد. و در این دستگاه از گرانول زئولیت جهت تولید اکسیژن استفاده می شود. مخزن هو ا: جهت ذخیره سازی هوایی (بدون اکسیژن) که از کمپرسور دستگاه خارج می شود. جذب رطوبت هوای فشرده : خشک کردن هوایی که وارد کمپروسور شده است با دو روش جذبی و یا تبریدی انجام می شود. نوعی بیماری وراثتی خطرناک است که به ریه ها و سیستم گوارشی آسیب جدی وارد می کند. استفاده از لیوان مرطوب کننده باعث می شود ریه های بیمار در اثر استنشاق اکسیژن خالص و خشک دچار آسیب دیدگی نشوند. استفاده از اکسیژن غنی شده در ازن ژنراتور باعث افزایش کارایی آن خواهد شد.