هزینه های مخفی خودرو

خبر

هزینه های مخفی خودرو

داشتن ماشین شخصی مخارج و هزینه های بالایی همچون بنزین، سرویس، مکانیکی و … دارد و اگر قسطی هم باشد که بدتر! اما فارغ از اینها، مشخصاتی در خودروهای مدرن امروزی هستند که بدون اینکه خبر داشته باشید هزینه های زیادی روی دست شما می گذارند. البته می توانید با خریدهای هوشمندانه این هزینه ها را تا حد امکان کاهش دهید.

رینگ و لاستیک های بزرگ تر از استاندارد

خیلی سال پیش نبود که خودروسازها از تایرهای ۲۰ اینچ یا بزرگ تر برای محصولات خود استفاده می کردند اما خیلی زود این اندازه به خصوص در بخش لاکچری رایج و همه گیر شد. این رینگ های بزرگ باعث زیبایی زیاد خودرو می شوند اما لاستیک هایی که باید برای آنها خریداری کنید هزینه بالایی دارند. بعلاوه، اگر فقط یکی از این تایرها نیاز به تعویض داشته باشد، باید دوباره هزینه بیشتری را متقبل شوید.

راه خلاصی از این هزینه: بهتر است از رینگ و لاستیک های استاندارد خودرو استفاده کنید. این کار باعث می شود هزینه های تعمیر و تعویض آنها نیز ارزان تر تمام شود.

تایرهای تابستانی

تعریف کلی تایرهای تابستانی، تایر خودرو  که در هر دو زمین خیس و خشک بسیار خوب حرکت و ترمز می کنند و کنترل آسان تری دارند. شاید داشتن این تایرها وسوسه کننده باشد اما باید به شرایط رانندگی خود هم توجه کنید. در کنار همه فناوری های عالی این نوع لاستیک ها، آنها در برف حتی به میزان کم – بسیار بد عمل می کنند. در واقع، در زمستان باید از زنجیر چرخ یا لاستیک های مخصوص برف استفاده کنید. تعویض این لاستیک ها با انواعی که برای همه فصول مناسب هستند هزینه دو برابری روی دست شما می گذارد.

راه خلاصی از این هزینه: اینکه از همان ابتدا برای خرید لاستیک های مناسب برای همه فصول هزینه کنید بسیار عاقلانه تر است و لازم نیست در فصل سرما دوباره لاستیک های جدید بخرید.

در تاپیک کالا ، لوازم یدکی و جانبی خودرو خود را تهیه نمایید.