,خبر" />خبر

برای درس ادبیات از همان ابتدا برنامه ریزی داشته باشید و هیچ جوره آن را به تاخیر نیندازید چون که برای یادگیری هر مبحث باید زمان کافی برای مطالعه را داشته باشید و مهم تر از همه باید زمان برای تمرین و تکرار و تست زنی برای مطالب مطالعه شده باشد. درک مطلب و کلوز تست هم مجموع همان لغات و گرامر هستند پس هرچه شما در این دو بخش قوی تر باشید موفق ترید. اگر شمایی که در این درس ضعیف هستید یا دایره لغاتتان بسیار کم است ناامید شده اید سخت در اشتباهید کافیست از زمان های مرده مثل مواقعی که در راه هستید یا در جایی هستید که نمیتوانید به مطالعه درس تان بپردازید یا هنوز خوابتان نمیبرد دیکشنری خود را باز کرده و با یاد گرفتن هرچند لغاتی که میتوانید دایره لغات خود را بیشتر کنید. پس با یادگیری لغات و گرامر می توانید در درک مطلب و کلوز تست قوی باشید به شرطی که تمرین و تکرار بسیاری داشته باشید و تست های فراوانی را کار کنید. اما در نهایت به سراغ درک مطلب می روید که رمز موفقیت شما در این قسمت فقط و فقط تمرین و تکرار بسیار می باشد.

هر کدام از دروس عمومی نیاز به تایم کافی برای مطالعه دارند و هم چنین چون مطالب فرار هستند باید زمان به حد کافی برای مرور و تمرین و تکرار شان وجود داشته باشد پس تحت هیچ شرایطی مطالعه را به تاخیر نیندازید. برای اینکه به یک برنامه ریزی منسجم و مرتب در مورد دروس عمومی دست پیدا کنید فقط 5 دقیقه از زمان تان را برای این مهم گذاشته و تا انتها با ما همراه باشید. این در حالی است که بزرگ ترین اشتباه را برای خود رقم می زنند که اگر بخصوص این کار را در ماه های آخر کنکور انجام دهند یک اشتباه جبران ناپذیر می باشد و یک سال خود را از دست داده اند. ادبیات با توجه به این که ضریبش 4 می باشد از همه دروس عمومی مهم تر است پس باید تایم به خصوصی برای آن در نظر گرفته شود تا بتوانید به تسلط در آن دست پیدا کنید. اما یکی از مزایایی که مطالعه همه دروس به صورت یکسان دارد این است که شما از خواندن یک درس به طور مکرر خسته نمی شوید و می دانید که قرار است هر درسی در جای خود مورد مطالعه قرار بگیرد و همچنین موجب تنوع می شود و زده شدن از یک درس را به همراه نخواهد داشت.

بهترین مقالات
برخی می خواهند بمانند، برخی می خواهند بروند: کارگران Stellantis به خرید از خودروساز واکنش نشان می دهند

یعنی این برنامه ریزی باید زمانی برای جبران مطالعه دروس نخوانده هم داشته باشد تا داوطلب دیگر دچار استرس نشود و بداند زمانی برای برگشت و اجرای برنامه به طور صحیح خواهد داشت. موسسه حرف آخر با استفاده از برنامه ریزی منحصر به فردش باعث می شود تا فقط و فقط در دو ماه تمامی دروس عمومی را به طور کامل فرا بگیرید. عربی و زبان هم با وجود انحراف معیار باعث می شوند که اگر به خوبی بتوانید درصد آن ها را بالا بزنید به شما در رسیدن به رتبه های بهتر و بالاتر کمک 6040 کند. عربی از جمله دروسی است که خیلی از داوطلبان با آن مشکل دارند یا اصلا به آن علاقه ای ندارند ولی دقیقا برگ برنده شما همین درس است پس به هیچ وجه از آن غافل نشوید! اما چرا اشتباه؟ خیلی واضح است چون هر کدام از عمومی ها نقش بسزایی در رتبه برتر شدن شما دارند و هر کدام دارای یک ضریب اهمیت خاصی می باشد. زبان از سه قسمت لغات، گرامر و درک مطلب تشکیل شده حرف اخر است.

دوستان دین و زندگی از سال 92 به بعد کاملا تغییر کرده دیگر خبری از سوالات آسان و قابل حفظ کردن نیست. با توجه به توضیحات داده شده دین و زندگی را شدیدا جدی بگیرید چون که آمار افرادی که در دین و زندگی به درصد 100 رسیده اند در برخی سال ها مانند سال 96 فقط دو نفر بوده در حالی که افرادی که فیزیک را صد زده بودند تعدادشان بیشتر از دین و زندگی بود. برنامه ریزی برای دروس عمومی کنکور باید همراه با دروس تخصصی تنظیم شده و هر دو عمومی و تخصصی باید با هم پیش بروند. یعنی این برنامه ریزی مختص خود خود شما باشد و با تایم های مطالعه شما تنظیم شده باشد و زمان هایی که بیشترین بازدهی را دارید بتوانید به درستی از این برنامه بهره ببرید. برنامه ریزی برای دروس عمومی کنکور بخشی از این برنامه ریزی کلی به حساب می آید و شما باید بدانید چه مقدار زمان برای مطالعه تک به تک دروس عمومی اختصاص بدهید و به چه صورت مطالعه صحیح داشته باشید.

بهترین مقالات
سایت تخصصی اتومبیل و اتومبیلرانی ایران

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت برنامه مطالعاتی حرف آخر.