GPS (سرانجام) به سازمان آتش نشانی لندن می آید

خبر

سالهاست که بسیاری از رانندگان به GPS (سیستم موقعیت یابی جهانی) کمک می کنند تا بتوانند در محله ها یا سفرهای ناشناخته به شهر دیگری حرکت کنند. بنابراین ممکن است تعجب کنید اگر بدانید رانندگان با سازمان آتش نشانی لندن از چنین تجملاتی برخوردار نیستند. آنها هنوز هم از نقشه های کاغذی چاپ شده برای یافتن راه آتش سوزی یا نجات استفاده می کنند ، البته نه برای مدت زمان طولانی.

معاون عملیات این اداره ، ریچارد هیز ، می گوید آنها در حال توسعه یک سیستم پیچیده GPS هستند که از اوایل سال 2021 آزمایش می شود.

هیز می گوید قرار دادن GPS در ماشین های آتش نشانی و سایر وسایل نقلیه بسیار بیشتر از استفاده از این فناوری در یک ماشین معمولی است.

آنها اکنون در حال کار بر روی معرفی سیستمی هستند که GPS را با سیستم اعزام آتش نشانی ادغام می کند.

“سیستم اعزام به کمک رایانه اطلاعات را به وسیله نقلیه ای که برای پاسخگویی به یک رویداد خاص مورد نیاز است هدایت می کند. [the trucks]، نقشه قبلاً بارگیری شده است و جزئیات آن موجود است. “

مانند سایر سیستم های GPS ، به نرم افزار نقشه برداری متصل می شود که محدودیت های ترافیکی را نشان می دهد ، از جمله قطارهایی که از یک گذرگاه عبور می کنند و یا سرعت آن به دلیل ساخت کاهش می یابد و سریعترین مسیر را توصیه می کند.

یک سیستم سفارشی

اما هیز می گوید که آتش نشانی به اطلاعات دیگری نیاز دارد که مخصوص وظایف آنها باشد.

“ما باید بدانیم که نزدیکترین هیدرانت کجاست؟ و جریان آن هیدرانت چقدر است؟ بنابراین بسته به اندازه آتش ، این چه چیزی برای جریان ما فراهم می کند؟”

این بخش همچنین می خواهد اطلاعات مربوط به برنامه ریزی قبلی را که توسط خدمه ای که به طور منظم از مناطق خاص بازدید می کنند برای تعیین نیازهای خود در صورت آتش سوزی در یک محله خاص تهیه کند.

“چگونه باید کامیونهای خود را تنظیم کنیم؟ نزدیکترین منبع تأمین آب کجاست؟ چگونه می توانیم به این ساختمان متصل شویم ، و غیره.”

تمام این اطلاعات از طریق فشار دادن یک دکمه با فناوری جدید در اختیار فرمانده حادثه در صحنه آتش سوزی قرار می گیرد.

هیز می گوید ساخت چنین سیستم یکپارچه ای زمان بر است. آنها حدود یک سال و نیم است که با فروشنده تجهیزات در حال کار بر روی آن هستند.

وی گفت: “ما در اوج هستیم.”

سیستم GPS یکپارچه جدید به فرمانده حادثه اجازه می دهد تا با ضربه زدن روی صفحه نمایش به اطلاعات مهم مربوط به صحنه آتش سوزی خاص دسترسی پیدا کند. (ارائه شده توسط سازمان آتش نشانی لندن)

ردیابی همه وسایل نقلیه

لایه دیگری از این سیستم همچنین به سازمان آتش نشانی لندن امکان می دهد تا مکان همه وسایل نقلیه خود را برای استقرار کارآمد منابع خود ردیابی کند.

سیستم مشابهی از اوایل سال جاری توسط سازمان آتش نشانی همیلتون مورد استفاده قرار گرفته است.

“خوب ، این تفاوت زیادی برای ما ایجاد می کند زیرا آنچه اکنون اتفاق می افتد با ارسال نزدیکترین واحد است ، در واقع ما شاهد کاهش زمان پاسخ خود هستیم.”

آتش نشانی Kitchener همچنین دارای یك وسیله یاب یاب خودكار است كه بخشی از سیستم اعزام به كمك رایانه است. سخنگوی بخش گفت که این اداره تقریباً دو سال است که برقرار است و آنها از نحوه کار آن راضی هستند.

اما با وجود تمام مزایایی که این سیستم های پیشرفته جدید ارائه می دهند ، هیز می گوید که آتش نشانی لندن از نقشه های سخت چاپ شده که در حال حاضر برای هدایت خدمه به محل آتش سوزی استفاده می شود ، چشم پوشی نمی کند.

وی می گوید آتش نشانان لندن در دانستن مناطق پاسخگویی و چگونگی پیمایش در خیابان های شهر با مطالعه نقشه ها و گشت و گذار در شهر خبره هستند.

“هرکدام از این ها [high-tech] ابزارها می توانند در هر زمان خراب شوند. و بنابراین داشتن چنین پایه اطلاعاتی حیاتی است و ما هرگز از این امر دور نخواهیم شد. “

رئیس انجمن آتش نشانان حرفه ای لندن ، جیسون تیملیک ، می گوید که از شنیدن تعهد این بخش به توسعه فناوری پیشرفته خوشحال است.

“این ابزار دیگری در جعبه ابزار خواهد بود که آتش نشانان می توانند برای کمک به خدمات بهتر مالیات دهندگان لندن استفاده و استفاده کنند.”

هیز نمی توانست بگوید هزینه سیستم جدید چقدر است زیرا روند مناقصه قبل از حضور وی در این بخش بود. اما او می گوید که این سیستم جدید تمام عناصر اساسی عملیات ، از جمله کارکنان مکانیکی ، کارکنان پیشگیری از آتش سوزی ، آتش نشانی و آموزش را بهم پیوند خواهد داد.

“این همه کاری است که ما به عنوان سرویس انجام می دهیم [will be] کاملاً متصل است. “