Rebuild شدن سرور / از دست دادن اطلاعات Raid بعد از Rebuild شدن

خبر

وارد صفحه زیر، برای انجام RAID بندی می شویم . به خاطر آنکه ما در آی تی باز تمامی قطعات و تجهیزات را به صورت بلاواسطه از شرکت های مادر تامین و وارد می کنیم، قیمت هارد 2ترابایت 2.5 اینچ sata و یا سایر تجهیزات دیتاسنتر ارائه شده در اینجا به صورت رقابتی و هماهنگ با شرکت های مادر است. همچنین در انتها به بررسی انواع قیمت سرور hp dl380 g9 در بازار می پردازیم و می بینم که چه عواملی بر روی قیمت سرور اچ پی dl380 g9 تاثیر می گذارند. در این سرور امکان تبادل اطلاعات تا سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه وجود دارد و می تواند از اسلات FlexibleLOM استفاده کرد. این اسلات به صورت استاندارد بر روی این سرورها وجود دارد. همچنین امکان اتصال کارت های شبکه دیگر با قدرتهای متفاوت بر روی اسلات های PCIe 3.0 وجود دارد. همچنین در این سرور این امکان وجود دارد که بتوان از 24 اسلات رم از نوع HP Smart Memory DDR4 DIMM استفاده کرد.

اولین تفاوت عمده در مشخصات hp dl380 g9 آن است که این سرور نسبت به نسل های قبلی خود از پردازنده های قوی تری پشتیبانی می کند. برای مدیریت سیستم این سرور نیز از نرم افزارها و فریمورهای مختلفی استفاده شده است که می توان به HP iLO 4 2.00 ، HP SUM 7 و iLO Federation نام برد. در hp g7 ها هنگام نصب نرمال ویندوز روی سرور (یعنی بدون استفاده از اسمارت استارت) با خطاهایی مانند شناخته نشدن raid و درایورها مواجه میشوید. این سرور سازگاری خوبی با اکثر برنامه های انطباق صنعتی مانند ASHRAE A3 و A4 دارد و در آن سعی شده است که زمان هایی که انرژی بدون هیچ استفاده ای به مصرف می رسد، کاهش پیدا کند. در کنار همه اینها سرور اچ پی DL380 G9 از ۱۲ درایو LFF نیز پشتیبانی میشود و اگر نخواهید در قسمت پشتی از رایزر دومی استفاده کنید، میتوانید یک Cage اضافه کرده و تعداد هاردها را به ۱۵ عدد برسانید. همچنین طبق این طراحی، وقتی کسبوکار شما رشد کند، نیاز به تجهیزات بیشتری خواهید داشت، در این هنگام تنها با ارتقای سرور DL380، میتوانید نیازهای تجاری خود را تأمین کنید.

پس از اینکه raid بندی سرور hp را انجام دادید میتوانید اقدام به نصب ویندوز روی سرور کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت مشخصات و خرید سرور hp dl380 g9 بپردازیم و راهکارهایی را برای خرید سرور hp dl380 g9 ارائه کنیم. تجهیزات شبکه – آیتی قیمت درباره هارد سرور اچ پی اسکازی 300GB U320 10K 350964-B22 برای شما توضیح میدهد: هارد دیسکهای شرکت کمپانی مشهور اچ پی یکی از بهترین تجهیزات ذخیرهسازی اطلاعات در نوع خود هستند که از کارآیی و قابلیت اطمینان بالایی در ذخیرهسازی اطلاعات برخوردار میباشند. از نظر قدرت ذخیره سازی نیز این سرور حرف های زیادی برای گفتن دارد. اما می توانند حجم قابل قبولی را برای ذخیره اطلاعات در ابتدای کار در اختیار ما قرار دهند. با توجه به این تجهیزات شبکه باید به نحوی طراحی شوند که در آنها سازگاری با بخش های متنوع همواره وجود داشته باشد، هارد سرور اچ پی 146GB SAS 6G Enterprise 15k SFF با سرورهای پرولیانت اچ پی نسل های 5، 6 و 7 سازگار بوده که می توان گفت در طیف گسترده ای از سرورهای اچ پی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این موضوع به معنای گسترش هرچه بیشتر توانمندیهای سخت افزاری و نرم افزاری این سرور است. یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در مهر ۹۸ نوشته شده بود و در تیر ۰۰ دوباره بررسی و بهروز شده است. برای راه اندازی این سرور از دو نرم افزار HP OneView 2.0 و HP Insight Control 7.4 استفاده شده است. به همین خاطر انواع مانیتورها و دستگاه های خروجی می توانند به راحتی به این سرور متصل شوند. با این حال انتخاب های دیگری نظیر HP Smart Array P440ar یا HP Smart HBA H240ar نیز برای بهینه تر کردن ذخیره سازی ها در دسترس است. Rebuild (بازسازی) RAID یک کار کاملاً پیچیده و ظریف است. این ابزار یک راه حل بسیار پر قدرت را با SMB 3 و RDMA به وجود می آورد که دارای یک عملکرد بسیار عالی (حتی در مقایسه با دیگر راه حل های موجود در ذخیره سازی بر مبنای نرم افزار ها) می باشد. این رید کنترل قدرت بسیار خوبی را به این سرور می دهد و سبب بهینه تر شدن ساختار ذخیره سازی آن می شود. برای تأمین برق سرور DL380 میتوان از پاورهای ۵۰۰، ۸۰۰ و ۱۴۰۰ وات استفاده ریکاوری هارد سرور کرد. برای تامین برق مورد نیاز این سرور می توان از پاورهای سری پلاتینیوم استفاده کرد.