Talking Animals: گربه هایی که می کشند

خبر

گربه ها می توانند زیبا باشند ، اما ممکن است شرور هم باشند – و اگر می خواهید آن را آزمایش کنید ، فقط یک توپ نخ به سر راه آنها بریزید.

“بت دالی” متخصص روانشناسی دانشگاه ویندزور ، که روابط انسان و حیوان را مطالعه می کند ، می گوید: “گربه ها کاملاً اهلی نیستند. گربه ها هنوز غریزه شکار دارند و هنوز هم به دنبال چیزهایی هستند که حرکت می کنند ، بنابراین قصد شکار پرندگان و موش ها را دارند.”

“و آنها واقعاً بسیار خوب در این زمینه کار می کنند ، به میزان صدها میلیون نفر در سال.”

در آخرین نسخه از صبح ویندزورسریال “صحبت از حیوانات” ، دالی در مورد زمان وحشی شدن گربه سانان و اینکه چگونه می توانید سمت وحشی گربه سانان را کنترل کنید ، با میزبان تونی دوکت صحبت کرد.

براساس تحقیقات پیتر بلانچر ، دانشمند محیط زیست و تغییرات آب و هوایی ، گربه ها سالانه 100 میلیون تا 350 میلیون پرنده را در کانادا از بین می برند. همین امر آنها را به قاتل شماره یک پرندگان در کانادا تبدیل می کند.

در استرالیا گربه ها سالانه حدود 377 میلیون پرنده را می کشند و دانشمندان در ایالات متحده تخمین می زنند که این رقم بین 1.3 تا 1.4 میلیارد نفر باشد. آنها همچنین دوست دارند روی جوندگان کوچک و خزندگان بپرند.

سرکوب گربه وحشی

در نتیجه ، دولت ها در استرالیا در تلاشند تا گربه های وحشی را ریشه کن کنند تا تلاش برای پایان دادن به خشم قاتلان خود در سراسر قاره را انجام دهند. این کشور گربه های وحشی را به عنوان آفات طبقه بندی می کند.

دالی می گوید: “آنها بسیاری از مردم را ناراحت کردند.” به حدی که برخی از شهرها مانند تورنتو برنامه های “دام و خنثی” را برای کاهش جمعیت گربه های ولگرد و وحشی در پیش گرفته اند. جامعه انسانی Windsor / Essex برنامه مشابهی را اجرا می کند.

دالی درباره ابتکارات گفت: “آنها تمایل دارند در جوامع کوچک بسیار موفق باشند.”

استاد آنتروزولوژی بت دالی به تونی داکت ، مجری برنامه Windsor Morning پیوست تا درباره جنبه تاریک گربه ها صحبت کند. (تام آدیسون / سی بی سی)

و بحث در مورد گربه ها درمقابل افراد غیر گربه منحصر به افراد گربه نیست. این نیز بین افرادی است که گربه های خود را در خانه نگه می دارند و افرادی که گربه های خود را به بیرون پرسه می زنند.

اجازه گشت و گذار در فضای باز به گربه احتمال برخورد آن با پرندگان ، جوندگان یا سایر حیوانات را افزایش می دهد. دالی می گوید تحقیقات نشان داده است گربه هایی که به عنوان گربه های داخلی پرورش می یابند نیز نتایج مثبت تری در مقایسه با گربه هایی که در خارج از منزل مجاز هستند ، نشان می دهد.

وی گفت: “من فکر می کنم بسیاری از مردم نسبت به نگه داشتن گربه های خود در خانه بیش از اینکه آنها را بیرون بگذارند احساس گناه می کنند ، اما واقعیت این است که آنها در خانه کاملا خوب عمل می کنند.”

نگهداری از گربه ها در خانه توصیه شماره یک وی است. اگر اجازه دهید گربه خود را بیرون از خانه بگذارید ، دالی زنگ گربه ای را به شما توصیه می کند تا همیشه بدانید که آنها چه کاری انجام می دهند – یا حداقل جایی که هستند.