Old East Village با مربع های موزاییک پیاده رو رنگ دیگری به خود می گیرد

خبر

قدم زدن در امتداد راهرو خیابان Dundas در Old East Village با یک سری میدان‌های پیاده‌رو موزاییک بین خیابان‌های Adelaide و Rectory بسیار پر جنب و جوش‌تر می‌شود.

10 پانل موزاییک در حال نصب است که هر یک موضوع یا داستانی از گروه های محلی محلی را به اشتراک می گذارد. تیم پروژه های موزائیک جامعه Clayworx این هفته در حال نصب این هنر در امتداد خیابان دونداس بوده است.

بت ترنبول موریش، مدیر هنری موزاییک در Clayworx می‌گوید: «بنابراین، اساساً ما فقط دهکده قدیمی را زیبا می‌کنیم. “انجمن بهبود کسب و کار دهکده شرقی قدیمی به ما آمد و با هم در مورد اینکه چه کاری می توانیم انجام دهیم تا این بخش از Dundas زیباتر شود، همکاری کردیم.”

پانل موزاییک پیاده رو در خارج از تالار Aeolian.
یک تابلوی موزاییکی تمام شده در پیاده رو در امتداد خیابان دونداس در خارج از سالن Aeolian در لندن، اونت. (تراویس دالینی/سی‌بی‌سی)

این اثر هنری توسط موریش، همراه با سرپرست تولید، کاساندرا رابینسون، و دستیار موزاییک سادی واسیلکو، در پیاده‌رو گذاشته می‌شود.

تماشا | تابلوهای موزاییک پیاده رو در امتداد خیابان دونداس نصب می شود:

میدان های پیاده رو موزاییکی در روستای قدیمی شرق

بث ترنبول موریش، مدیر هنری موزاییک در Clayworx، بخشی از تیمی است که 10 میدان پیاده‌رو موزاییک اجتماعی را در امتداد خیابان دونداس در لندن، اونت نصب می‌کند.

طراحی پانل ها بر اساس لوگوی شهر لندن و درختان آن است. جامعه محلی نیز با کار با خاک رس برای القای داستان های خود در ایجاد پانل های پیاده رو نقش داشته است.

کتاب طرحی که طرح‌های موزاییک رنگارنگ را نشان می‌دهد که به نقش‌های گلی برای پانل‌های پیاده‌رو تبدیل شده‌اند.
طرح‌های موزاییک قبل از ایجاد کاشی‌های سفالی، رنگ‌آمیزی و پخته شدن در یک دفترچه طراحی و رنگ‌آمیزی می‌شدند. (ارسال شده توسط کاساندرا رابینسون)

موریش گفت: «ما شرکت‌کنندگان را در بریدن قطعات از یک الگو راهنمایی می‌کردیم و از آنها می‌خواستیم ایده‌ها، تصاویر یا کلماتی را که می‌خواهند روی کاشی‌های خود بگذارند، بیایند. من عاشق این هستم که مردم داستان‌هایشان را تعریف کنند، زیرا این به نوعی زیبایی به روایت می‌افزاید. واقعاً آثار هنری را بسیار بالا می‌برد.»

سادی واسیلکو، دستیار موزاییک، در کنار یک تابلوی پیاده رو نیمه تمام در خیابان دونداس و خیابان انگلیسی نشسته است.
سادی واسیلکو، دستیار موزاییک، در کنار یک تابلوی پیاده رو نیمه تمام در خیابان دونداس و خیابان انگلیسی نشسته است. (ارسال شده توسط کاساندرا رابینسون)

پس از خشک شدن، رنگ آمیزی، لعاب دادن و پختن کاشی ها، آنها را به شکل الگوهای خود مونتاژ کردند و اکنون در امتداد پیاده رو گذاشته می شوند.

برای موریش، کار در مورد افزودن زیبایی به محله است.

او گفت: “این رضایت بخش است.”

موریش گفت که اشتیاق آنها برای ایجاد موزاییک از یک سفر جاده ای به فیلادلفیا در سال 2010 ناشی می شود، زمانی که گروهی از باغ های جادویی شهرت جهانی شهر که توسط هنرمند ایزایا زاگر ساخته شده بود بازدید کردند. او در سال 2017 به شهر بازمی‌گردد تا با زاگر در کارگاه نصب موزاییک شرکت کند تا جنبه‌های فنی این کار را بیاموزد.

Clayworx که قبلاً به عنوان مرکز هنری گل رس لندن و انجمن صنفی سفالگران لندن شناخته می شد، تعدادی موزاییک دیواری خیره کننده در لندن ایجاد کرده است، از جمله طرح های اخیر در ساختمان سه طبقه بلند سفارت کامانز.

در اینجا موزاییک های جدید در حال نصب هستند:

  1. Banting House در مقابل ساختمان زیرزمین ریشه.
  2. مرکز بهداشت بین جوامع لندن در مقابل داروخانه چاپمن.
  3. Clayworx در مقابل ساختمان خود.
  4. گروه شهر لندن در مقابل تای تست.
  5. Old East Village BIA روبروی Unique Food Attitudes.
  6. تئاتر قصر روبروی ساختمان آنها.
  7. چرخش زندگی در مقابل پروژه وحدت.
  8. مشارکت کنندگان OEV در خیابان های Dundas و English.
  9. گروه نمایشگاه وسترن در مقابل ریجنسی فلاورز.
  10. بادی جلوی ساختمانشان.

این پروژه با مشارکت Old East Village BIO بود و توسط شهرداری لندن تامین مالی شد.

موزاییکی در کنار ساختمان سفارت عوام در خیابان دونداس در لندن، اونت.
موزاییکی در کنار ساختمان سفارت عوام در خیابان دونداس در لندن، اونت. (تراویس دالینی/سی‌بی‌سی)