UWindsor پس از بررسی نشان داد که شکایت تجاوز به وی را بدرفتاری کرده است ، از دانشجو سیاه پوشی می کند

خبر

دانشگاه ویندزور به طور خصوصی از یک دانشجوی سیاهپوست عذرخواهی کرده و در حال بررسی سیاست های نظم و انضباط است ، پس از اینکه یک قاضی مستقل دریافت که دولت ارشد شکایت دانشجو را از درگیری در دانشگاه ، آزمایش سختی که باعث خشم دانشجویان و اعضای هیئت علمی در دانشگاه شده است ، بدرفتاری کرده است.

قاضی دادگاه ، بروس المان نوشت که محققان دانشگاه “خطاهای جدی رویه ای” مرتکب شدند و “رسیدگی به شکایت اردن افولابی” را “مدت زمان غیر قابل قبولی” صرف کردند.

در طی تحقیقات از طرف دانشگاه ، افولابی از دانشگاه منع شد ، در حالی که دانشجوی دیگر که بعداً بعنوان متجاوز در جنگ شناخته شد ، مجاز به ادامه کلاسها بود.

دانشگاه ویندزور پس از ممنوع کردن یک دانشجوی سیاه پوست از دانشگاه پس از یک درگیری ، در حال بررسی مراحل انضباطی آنها است. (Chris Ensing / CBC)

وی درمورد تصمیم گیری در مورد اینکه آیا نژادپرستی ضد سیاه پوستی که تحت تأثیر رفتار جردن افولابی قرار گرفته است فراتر از تخصص المان است ، نوشت:

در گزارش ماه ژوئن خود ، المان گفت که “ممکن است ناشی از نگرانی صادقانه کسی باشد که از نظر جسمی آسیب دیده باشد … یا ممکن است محصول پروفایل نژادی و کلیشه های ناآگاهانه باشد.”

افولابی ، که در حال حاضر در دانشکده حقوق دانشگاه ثبت نام کرده ، معتقد است که نحوه برخورد مدیران ارشد با وی در طی مراحل شکایت و پس از آن به دلیل نژاد ایجاد شده است و این تجربه باعث شده است که وی احساس کند “جامعه دانشجویی سیاهپوستان در دانشگاه امن نیست”.

در این هفته از معاون دانشجویی معاون دانشجویی رایان فلانگان خواسته شد تا سمت خود را در دانشگاه ترک کند – این سمت ناظر بر دپارتمان تحقیق در مورد شکایت افولابی است.

دانشگاه عزیمت وی ​​را به هیچ اتفاق خاصی در دانشگاه گره نزده است.

سخنگوی دانشگاه نوشت: “از رایان خواسته شده است تا نقش خود را ترک کند تا از تلاش های دانشگاه برای ایجاد اعتماد دوباره و ایجاد تغییرات قابل توجه برای ایمن تر ، فراگیرتر و عادلانه تر ، استفاده کند.”

Flannagan از اظهار نظر درباره تصمیم المان هنگامی که سی بی سی نیوز در حالی که هنوز در دانشگاه بود ، خودداری کرد.

پرونده افولابی یکی از سلسله حوادث دانشگاه ویندزور است که دانشجویان و اعضای هیئت علمی خواستار اقداماتی برای مقابله با نژادپرستی ضد سیاه پوستان در دانشگاه هستند ، از جمله چندین استاد با استفاده از کلمه N در طول دوره ها ، تهدید به خشونت علیه دانشجویان سیاه پوست توسط یک برادری ، و بیانیه ای پس از قتل جورج فلوید که دانشجویان را ناامید کرد.

در تصمیم المان ، وی به موارد مربوط به دفتر تجربه دانشجویی اشاره کرد.

یک روز پس از آنکه رابرت گوردون ، رئیس دانشگاه ویندزور از راه اندازی سالن اجتماعات مجازی برای عذرخواهی برای پاسخ اولیه به مرگ جورج فلوید استفاده کرد ، این مدرسه یک برنامه عملیاتی چهار ماده ای برای مقابله با نژادپرستی ضد سیاه پوستان در دانشگاه منتشر کرد. (دانشگاه ویندزور)

در جوابی که پنجشنبه به سی بی سی نیوز ارسال شد ، دانشگاه از بحث بیشتر درباره این پرونده خودداری کرد و به استناد تحقیقات شخص ثالث در حال انجام است.

این اذعان کرد که لازم است برای “پرورش جوامع امن تر ، فراگیرتر ، خوشامدگویی و ضد نژاد پرستی در دانشگاه ما” کارهایی انجام دهد و همچنین اقدامات قبلاً برای استخدام اعضای هیئت علمی سیاهپوستان ، ارائه کمک هزینه برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی سیاهپوستان و “ساخت” یک فرایند جمع آوری اطلاعات مبتنی بر نژاد. “

عذرخواهی

در نهایت تحقیقات دانشگاه نشان داد که افولابی هنگام جنگ با یک دانش آموز دیگر در فوریه 2019 در دفاع از خود عمل کرده است.

رابرت گوردون رئیس دانشگاه به دلیل نحوه رسیدگی به شکایت افولابی در نامه نگاری خصوصی که در 11 ژوئن ارسال شد ، یک روز پس از امضای تصمیم المان ، عذرخواهی کرد.

عذرخواهی برای اشتباهات رویه ای توسط المان توصیه شده است.

گوردون در نامه ای به افولابی نوشت: “تصمیم پروفسور المان به تعدادی از نقص ها در نحوه رسیدگی به شکایت شما اشاره دارد و همه ما را از مشکل جدی و پتانسیل پروفایل نژادی و نژادپرستی ضد سیاه در تصمیم گیری آگاه می کند.”

“از این نظر من می خواهم فراتر از توصیه های پروفسور المان بروم و از هر جنبه ای از درمان شما توسط دانشگاه كه این عوامل در آن نقش داشته اند عذرخواهی می كنم.”

افولابی گفت که او معتقد است نژادپرستی ضد سیاه پوستان در نحوه رسیدگی به شکایت وی نقش داشته است.

افولابی گفت: “من فکر می کنم این (سیاه بودن) خیلی بیشتر از آن چیزی بود که من مطمئناً می خواستم باور کنم.”

مشاجره اولیه در فوریه 2019 در ساختمان اودت در دانشگاه ویندزور رخ داد. (Chris Ensing / CBC)

در نامه ای که به رابرت گوردون ، رئیس دانشگاه ویندزور ارسال شد و با CBC News در میان گذاشته شد ، گروهی از اعضای هیئت علمی و کارکنان نحوه رسیدگی به پرونده افولابی را “نشانگر نژادپرستی سیستمیک ریشه دار و ریشه دار در دانشگاه ویندزور” توصیف می کنند. “

جنگ

در 14 فوریه 2019 ، افولابی برای یک کلاس در ساختمان اودت در دانشگاه دیر برگزار می شد.

هنگامی که او در را باز کرد به دانش آموز دیگری برخورد کرد. آن دانشجو افولابی را هل داد. افولابی سپس مشت های دیگری را به سمت دانشجوی دیگر پرتاب کرد ، که به گفته محقق ، این کار می تواند از صدمه بیشتر به پشت او محافظت کند.

در حالی که هر دو دانشجوی از طریق سیاست سو policy رفتار غیر دانشگاهی دانشجویی از دانشگاه ویندزور از دیگری برای همان جنگ شکایت داشتند ، دانشجوی دیگر آزاد بود که از دانشگاه به دلخواه خود استفاده کند.

با این حال ، افولابی پس از ملاقات با دانیلی اربکس ، افسر رفتار دانشجویی و رفتار دانشجویی ، از حضور در دانشگاه ممنوع شد.

Arbex به درخواست نظر CBC نیوز پاسخ نداده است.

المان در تصمیم خود نوشت: “پیامدهای این امر چشمگیر بود.”

افولابی را تماشا کنید که تأثیر ممنوعیت تحصیل در دانشگاه بر او چه بود

اردن افولابی معتقد است اقداماتی وجود دارد که دانشگاه اکنون می تواند برای کمک به ساخت یک پردیس جامع تر انجام دهد. 1:29

افولابی نمی توانست در کلاسهای دانشگاه شرکت کند ، نمی تواند با قرارهای پزشکی در دانشگاه ادامه یابد.

به گفته افولابی ، درخواستی که دانشگاه رد کرد ، “من از دانشگاه التماس کردم … فقط بگذارید دکتر را ببینم.”

“چند روز بعد ، آپاندیس من پاره شد و من را به سرعت به بیمارستان منتقل کردند.”

یک تصمیم ، یک شکایت

در ماه ژوئیه ، به افولابی و دانشجوی دیگر از طریق نامه معاون دانشجویی معاون دانشجویی رایان فلانگان گفته شد که شکایت از افولابی رد خواهد شد زیرا دانشجوی دیگر “متجاوز بوده است و پاسخ آقای افولابی در این مورد موجه است. المان در تصمیم خود می نویسد.

افولابی همچنان به دنبال شکایت خود از دانشجوی دیگر و نحوه رسیدگی دانشگاه به آن بود.

“من در مورد نقض حقوق بشر صحبت کردم. من در مورد تخلفات رویه ای و نقض محرمانه بودن صحبت کردم ، موضوعات مهم اخلاقی که باید پاسخ جدی از سوی هر نهادی که از نظر اخلاقی پایه ریزی شده است را جلب کند.”

ممنوعیت های دانشگاه برداشته شد ، او چندین بار به دفتر تجربه دانشجویی و سالن فرض بازگشت تا شکایت خود را به روز کند.

در طی یک بازدید ، افولابی توسط یک مسئول پذیرش در دانشگاه ویندزور در تالار فرض متوقف شد ، هنگامی که وی سعی کرد شخصاً از شکایت خود مطلع شود.

افولابی برای اطلاع از شکایت خود از سالن فرار از محوطه دانشگاه بازدید کرد و پلیس از او خواسته بود. (Chris Ensing / CBC)

مسئول پذیرش با تماس با پلیس ادعا کرد که “او دانش آموزان و دانشجویان دیگر را از بین می برد” و “او قبلاً به من گفته است که آرام باشم.”

افولابی گفت که با پلیس تماس گرفته شده و حکم ارتکاب حق علیه وی برای جلوگیری از بازدید وی از سالن فرض گرفته شده است.

وی همچنان به دنبال شکایت خود از دانشجوی دیگر بود و در ماه نوامبر توسط فلاناگان به او گفتند که دانشگاه اقدامات بیشتری انجام نخواهد داد.

افولابی از این تصمیم تجدید نظر خواهی کرد ، این زمانی است که المان قضاوت را بر عهده گرفت.

المان رئیس سابق دانشکده حقوق دانشگاه ویندزور است و همچنین به عنوان کمیسر صداقت در شهر ویندزور فعالیت می کند.

قاضی دادگاه ، بروس المان توصیه کرد که دانشگاه از افولابی عذرخواهی کند. (Chris Ensing / CBC)

المان نوشت 227 روزی كه برای صدور تصمیم در مورد شكایت توسط افولابی صرف شده است “مدت زمان قابل قبولی نیست” ، افزود كه این “یك تحقیق واحد” است كه افولابی را هدف قرار می دهد كه “در صورت وجود دشمنان لزوماً كافی نیست حمله ای که نسخه های مختلف واقعیت را ارائه می دهد. “

وی همچنین دریافت که رویه ها به درستی دنبال نمی شود زیرا هیچ یک از دانش آموزان فرم مناسبی را برای پر کردن مدارک شکایت خود توسط دانشگاه ارائه نداده اند.

المان نوشت: این فرم ها به دانش آموز دیگر ارائه می شد و به هر دانش آموز اجازه می داد در برابر ادعای دیگران از خود دفاع كند.

“باید گفت که آقای افولابی اقدامات دکتر Arbex ، آقای Flannagan و OSE را اساساً مبتنی بر تبعیض نژادی و سوگیری علیه دانشجویان سیاهپوست می داند.”

وی نوشت که تشخیص اینکه سیاه پوستان آفولابی در درمان وی نقش دارد ، تخصص وی نبوده است.

المان با اشاره به ممنوعیت محوطه دانشگاه برای افولابی نوشت: “با این حال ، نمی توان نگران نباش ، وقتی حتی به صورت سراسری ، احكام استثنا علیه آقای افولابی را مورد بررسی قرار داد.”

“این در تضاد کامل با نگرانی عمیق ابراز شده برای (دانش آموز دیگر) است. این انحراف در پاسخ می تواند ناشی از نگرانی صادقانه برای شخصی باشد که از نظر جسمی آسیب دیده است – همدلی ما به طور طبیعی به آنها منتقل می شود – یا ممکن است محصول نمایه سازی و کلیشه های نژادی زیر آگاهانه. ”

افولابی گفت که تصمیم المان احساسات متناقضی را برای او ایجاد کرده است.

وی گفت: “وقتی این امر اعتبار سنجی شد ، معتبر بود.”

“من فکر می کنم که این چیزهای زیادی در مورد تفاوت ها و عواملی که در آن بازی می کنند ، می گوید. و گفتن نژاد دشوار است.”

افولابی را تماشا کنید که توضیح می دهد چگونه دوست دارد دانشگاه به نژادپرستی ضد سیاه پوستان در دانشگاه بپردازد

جردن افولابی می گوید که او می خواهد بخشی از گروهی باشد که برای کمک به پایان نژادپرستی ضد سیاه پوستان تغییراتی را در دانشگاه ایجاد می کند. 1:09

CBC News از طریق جان کلمن ، مدیر امور عمومی و ارتباطات ، درخواست مصاحبه با رابرت گوردون ، رئیس دانشگاه ویندزور را داشت.

“دانشگاه قادر به بحث در مورد این موضوع نیست زیرا به دانشجویان محرمانه و همچنین مسائل مربوط به پرسنل می پردازد.”

“این فرایند محرمانه بود و دانشگاه به این روند احترام می گذارد.”

دانشگاه ویندزور به یک سری اقدامات برای مقابله با نژادپرستی ضد سیاه پوستان در دانشگاه متعهد شده است ، از جمله یک کارگزار اختصاصی ضد نژادپرستی سیاه پوستان ، که توسط برخی دانشجویان و اساتید مورد انتقاد قرار گرفته است.

ده ها گروه دانشجویی ، مانند انجمن دانشجویان حقوق سیاه کانادا ، انجمن دانشجویان دانشگاه ویندزور ، انجمن حقوق دانشجویی Shkawbewisag ، همگی طی دو سال گذشته نامه های حمایت عمومی از Afoliab را امضا کرده اند.

ائتلافی از اعضای هیئت علمی در دانشگاه ویندزور که توسط محققان ، دانشگاهیان ، مدافعان رنگ برای برابری در همبستگی (RAACES) ارسال شده است ، نامه ای را که به گوردون ارسال شده امضا کرده و رفتار دانشگاه با افولابی را “نمونه بارز آنچه نژاد پرستی ضد سیاه پوستی است” : فرضیه ای بر اساس نژاد که سیاهی برابر با خطر است و مستحق مجازات است. “

“ما رفتار دانشگاه با اردن افولابی را حادثه ای می دانیم كه به طور جداگانه اتفاق نیفتاده است. بلكه این بخشی از یك الگوی فراگیر نژادپرستی سیستمی نهادی و عمیق است.”

افولابی گفت که او می خواهد مجموعه ای از داده های نژادی ، خاتمه چندین نفر از کسانی که در این گزارش ذکر شده اند ، از جمله Arbex و همچنین Gordon ، و نمایندگی بهتر در سطوح مدیریت ارشد را ببیند.

این دانشگاه در بیانیه روز پنجشنبه خود گفت:

  • “تا چرخه استخدام 2023” 12 عضو هیئت علمی سیاه را استخدام کنید.
  • بیش از 150،000 دلار کمک هزینه برای دانشجویان و اساتید سیاهپوست ارائه دهید.
  • “روش عدالت ، تنوع و شمول ، رویه ها و زیرساخت های آن” را مرور کنید.
  • فرآیند جمع آوری داده های مبتنی بر مسابقه را ایجاد کنید ، اما جدول زمانی ارائه نکردید.

افولابی امیدوار است که با ادامه تحصیلات خود به عنوان دانشجوی حقوق ، بخشی از تغییرات دانشگاه شود.

افولابی که شب های طولانی این روند را با خانواده و دوستان در کنار خود به یاد می آورد ، گفت: “من برای رفع این مکان شروع به کار کردم. واقعاً این کار را کردم. قلب و روحم را برای یک سال گذشته در آن جا گذاشتم.”

“به نظر من یک انتخاب ناجوانمردانه بود که باید برای رفتن به مدرسه دیگری غوطه ور شوم. به نظر من می رسید که از مشکلات ما فرار می کند. و من واقعاً فکر می کنم مقابله با مشکلات خود و اگر می توانید به سمت آنها فرار کنید بسیار مهم است.”