7 دی 1392

لزوم انتقال اسناد فرودگاه جدید اهواز به نام شرکت فرودگاه‌ها/ هزینه ساخت 300 میلیارد تومان

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها اعلام کرد

لزوم انتقال اسناد فرودگاه جدید اهواز به نام شرکت فرودگاه‌ها/ هزینه ساخت 300 میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه طبق توافق وزارت راه و وزارت نفت در دولت دهم، شرکت نفت فرودگاه فعلی اهواز را خریداری می‌کند، گفت: فرودگاه جدید اهواز به مساحت 1000 هکتار زمین با هزینه 300 میلیارد تومان در 6 سال ساخته می‌شود.

محمود رسولی‌نژاد در گفت‌وگو با فارس درباره سرمایه‌گذاری در فرودگاه اهواز، اظهار داشت: یکی از فرودگاه‌های اصلی شرکت فرودگاه‌های کشور، فرودگاه اهواز است.

وی با بیان اینکه فرودگاه اهواز پنجمین فرودگاه در برد جابه‌جایی مسافر است، اضافه کرد: این فرودگاه در حال حاضر با مشکل کمبود فضا مواجه بوده و یکی از کوچک‌ترین فرودگاه‌های کشور از نظر وسعت است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه اهواز یکی از کلان‌شهرهای کشور بوده که تقاضای پرواز و حمل و نقل هوایی در آن بسیار زیاد است، اضافه کرد: فرودگاه فعلی اهواز از فرودگاه‌های مهم و تأثیرگذار کشور به شمار می‌رود اما فضای ترمینالی این فرودگاه کمی کوچک است.

وی تأکید کرد: این فرودگاه در بحث تجهیزات از بالاترین استانداردها برخوردار است.

*انعقاد قرارداد برای فروش فرودگاه فعلی اهواز و اختصاص زمین برای فرودگاه جدید

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد: به دلیل وجود حوضچه‌های نفتی در زیر فرودگاه اهواز، شرکت نفت پیشنهاد خرید این فرودگاه را داد تا به جای آن در مکانی دیگر، فرودگاه جدید با هزینه آنها ساخته شود.

وی اضافه کرد: در این راستا توافقنامه‌ای بین وزرای راه و نفت دولت دهم منعقد شد که به استناد آن شرکت نفت، فرودگاه اهواز را از شرکت فرودگاه‌های کشور خواهد خرید و در مقابل آن با همکاری استانداری استان خوزستان، زمینی را در اختیار شرکت فرودگاه‌ها قرار می‌دهد.

رسولی‌نژاد ادامه داد: با هزینه شرکت نفت، فرودگاه جدید با اعتباری نزدیک به 300 میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه مجری، شرکت فرودگاه‌های کشور است، اظهار داشت: ساخت فرودگاه جدید اهواز 6 سال زمان لازم دارد.

وی تأکید کرد: ‌در این 6 سال فرودگاه فعلی اهواز را به همان حالت خود رها نمی‌کنیم و طرح‌های توسعه‌ای را نیز در آن انجام خواهیم داد.

*منتظر انتقال اسناد فرودگاه جدید اهواز به نام شرکت فرودگاه‌ها هستیم

رسولی‌نژاد اضافه کرد: در حال حاضر فرودگاه جدید با یک‌هزار هکتار زمین مشخص شده و دیوارکشی آن در حال انجام است و اگر ‌دیوارکشی به اتمام برسد و اسناد به نام شرکت فرودگاه‌های کشور منتقل شود، بقیه فازهای آن از سوی مشاور و پیمانکار آغاز می‌شود.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور از اجرای مناقصه ساخت این فرودگاه و جذب پیمانکار، پس از اتمام عملیات دیوارکشی و نیز جذب سرمایه بخش خصوصی خبر داد.

رسولی‌نژاد با اشاره به اینکه تکمیل این فرودگاه 6 سال زمان می‌برد، ادامه داد: انجام و تهیه نقشه‌ها و برگزاری مناقصات و دیگر اقدامات زمان‌بر است، اما با اتمام پروژه، فرودگاه جدید متناسب ‌خواهد بود.

تعداد مشاهده (611)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "لزوم انتقال اسناد فرودگاه جدید اهواز به نام شرکت فرودگاه‌ها/ هزینه ساخت 300 میلیارد تومان"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید