18 خرداد 1393

هوندا هواپیما می سازد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:
5

هوندا هواپیما می سازد

هر چند که نام هوندا با موتورسیکلت آغاز شد اما امروزه بیشتر مردم دنیا آن را به خاطر خودروهایش می شناسند، حالا اما خبر می رسد که این خودروساز هواپیما هم می سازد.

غول صنعتی ژاپنی هوندا که در صنایع مختلف فعال است، از جمله موتورسیکلت، موتور برای انواع وسایل نقلیه خشکی، دریایی و زیر دریایی به زودی موتور جت هواپیما هم به سبد محصولاتش اضافه می شود.

هوندا از سال 2006 پروژه ساخت موتور برای هواپیماهای خصوصی را شروع کرد و اکنون بعد از 8 سال و انجام تست روی نمونه های اولیه، آماده عرضه ی تولید انبوه این نوع جت های خصوصی است.

هونداجت به موتور GE Honda HF120 مجهز است و بعد از آن که تمامی تست ها را پشت سر بگذارد اولین پرواز خود را در تابستان امسال انجام خواهد داد. رنگ ویژه و جدید هوندا جت در کنار رنگ آبی، قرمز و زرد یک رنگ جدید است که  در اصطلاح «سبز با سایه رنگ مروارید» نامیده می شود و نوار طلای رنگ دور آن تعبیه شده است.

تعداد کارکنان شرکت ساخت هونداجت به 1000 نفر رسیده است و 8 هواپیمای جدید در حال ساخت در مراحل مختلف تولید قرار دارند. به محض آن که هونداجت گواهینامه های لازم را دریافت کند، این هواپیماها آماده فروش می شوند. 

تعداد مشاهده (743)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "هوندا هواپیما می سازد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید