1 تیر 1393

چگونگی خرید بلیت قطار از طریق همراه اول، ایرانسل و رایتل

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

هم قطار؛ سامانه ای برای مشتری مداری رجا

چگونگی خرید بلیت قطار از طریق همراه اول، ایرانسل و رایتل

شركت حمل و نقل ریلی رجا در راستای افزایش خدمت‌رسانی به هموطنان گرامی و توسعه فن‌آوری در حوزه IT، سامانه هم‌قطار (فروش موبایلی بلیت قطارهای مسافری) را راه‌اندازی كرد که بر اساس آن متقاضیان می توانند بدون اتصال به اینترنت، از طریق همراه اول، ایرانسل و رایتل بلیت قطار بخرند.

به گزارش تین نیوز از روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجا، سید حسن موسوی نژاد، مدیر عامل رجا در مراسم راه‌اندازی این سامانه كه با حضور مدیرعامل راه‌آهن و معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برگزار شد، گفت: شرکت رجا همواره در حوزه پیشرفت فن‌آوری جزو نخستین شرکت‌ها بوده است و این شرکت برای اولین بار فروش اینترنتی بلیت قطار در ایران را راه‌اندازی کرد و پس از آن نیز به حوزه‌های دیگر وارد شد.

موسوی‌نژاد با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دولت یازدهم برای ارائه خدمات ماندگار به مردم اظهار کرد: طبق گفته رییس جمهوری اگر بناست این دولت نتایج ماندگاری از خود به جای بگذارد باید در سه حوزه حمل و نقل ریلی، IT و بهداشت باشد که شرکت رجاء با تلفیق دو حوزه ریلی و IT در حال حاضر سامانه هم‌قطار (فروش موبایلی بلیت قطار) را راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین اهدافی که این شرکت دنبال می‌کند افزایش میزان فروش بلیت غیر حضوری قطار است و امیدواریم این میزان که اکنون حدود ۲۰ درصد است به زودی به ۵۰ درصد از میزان کل فروش بلیت برسد که قطعا در این زمینه سامانه "هم قطار" نقش بسزایی ایفا می‌کند.

مدیرعامل رجا اظهار داشت: تلفن همراه (موبایل) كه به عنوان یک وسیله ارتباطی در اختیار همه مردم است كاربردهای زیادی دارد كه می‌توان خیلی از فعالیت‌های روزمره را از این طریق انجام داد.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: تهیه بلیت یکی از کارهایی است که می‌توان با استفاده از تلفن همراه انجام داد از این رو با توجه به این‌ كه یکی از دغدغه‌های مردم برای سفر با قطار تهیه بلیت است، سامانه هم‌قطار (فروش موبایلی بلیت قطار) امروز راه‌اندازی شد.

خرید بلیت از طریق همراه اول، ایرانسل و رایتل

وی با بیان این‌‌که با تمام اپراتورهای تلفن همراه می‌توان نسبت به خرید بلیت اقدام کرد، گفت: سیستم پرداخت در این سامانه مطمئن بوده و این سامانه یکی از روش‌ها برای تهیه بلیت است.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: مشترکان تلفن همراه ایرانسل و رایتل می‌توانند با شماره‌گیری #۷۹۷* و مشترکان همراه اول نیز می‌توانند با شماره‌‌گیری #۷۹۷*۷۲۰* نسبت به تهیه بلیت قطار اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا همچنین از یکسان سازی کد در سامانه خرید بلیت اینترنتی قطار تا یک ماه آینده خبر داد.

موسوی‌نژاد افزود: این سامانه که از این پس امکان خرید بلیت قطار را از طریق تلفن همراه فراهم می‌کند بناست به مدت یک ماه در مسیر تهران مشهد به صورت آزمایشی فعالیت کند و سپس تمام شبکه ریلی کشور را تحت پوشش قرار دهد.

این سامانه که کار روی مسایل امنیتی آن بیش از یک سال زمان برده بناست هر سه ماه یکبار به روز رسانی شود و در اختیار مشتریان سفر با قطار در کشور قرار گیرد.

بر این اساس هموطنان علاوه بر خرید حضوری در دفاتر فروش و سامانه اینترنتی بلیت قطار که پیش از این امکان آن فراهم شده بود، می‌توانند از طریق سامانه موبایلی اقدام به خرید بلیت کنند.

همچنین در پایان این مراسم عملیات واقعی خرید بلیت قطار از طریق موبایل با حضور مدعوین و خبرنگاران حاضر با موفقیت آزمایش و انجام شد.

تعداد مشاهده (632)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "چگونگی خرید بلیت قطار از طریق همراه اول، ایرانسل و رایتل"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید